ingi

Fotbalový rozhodčí

Asi každý zná vesnický fotbal. Zajímalo by mě, jak se někdo může stat rozhodčím těchto utkaní. Utkaní nějakého zápasu 3.třídy nebo krajského přeboru :) Žádná 1. liga nebo 2. liga ;)

Nejlepší odpověď
Drap

Úspěšně složit zkoušku fotbalového rozhodčího u fotbalového sva­zu.

Další odpovědi
Jikra

Buď si vyhledá na netu Okresní výbor ČSTV podle místa bydliště a pošle z jejich kontaktní stránky mail s dotazem jak má postupovat a nebo tam rovnou zajde.A když projde zdravotní prohlídkou,úspěšně složí zkoušky z pravidel a projde fyzickým zátěžovým testem tak si může jít koupit píšťalku.
Dlužno podotknout že řada rozhodčích se rekrutuje z řad fotbalistů kteří ukončili hráčskou kariéru.

Tata

Ve většině případů mají odpovědi pravdu. Pokud se chcete stát fotbalovým rozhodčím a nikdy jste žádný sport nedělal, tak to budete mít problémy jak s pravidli, tak s fyzičkou. Také jiš není pravdou, že rozhodčími se stávají vysloužilí hráči. Přesto, že se to nezdá ale i fotbal na úrovni okresu se vyvíjí a zkvalitňuje. Zároveň s tím musí být kladeny vyšší nároky i na rozhodčí. Rozhodčí se získávají již mezi hráči dorosteneckých soutěží, a ti postupně získavají zkušenosti v těch nejnižších soutěžích. Tento systém má tu výhodu, že využívá již nabitých jak fyzických předpokladů, tak i zažití základních pravidel. Potom již zbívá pochopit a do praxe převést pravidla z pohledu rozhodčích. Tak se získávají mladí a zkušení rozhodčí s možností dalšího růstu po dlouhou dobu.
Neobracejte se však na ČSTV, ale oslovte přímo OFS (Okresní fotbaloví svaz). Pokud si chcete zapískat jen jedno utkání i zde máte možnost, pokud budete mít štěstí. Pravidla fotbalu totiš počítají i stím že se rozhodčí na zápas nemusí dostavi. Potom záleží na domluvě mezi oddíli, který z funkcionářů nebo i přítomných rozhodčích, kteří tam mohou být jen jako diváci, má předpoklady a jejich důvěru k vedení zápasu.

Kric.ouwner

No jestli myslíš ty vesnický , no tak kup tomu kdo o tom rozhoduje pivo nebo ho pozvy na panáka a můžeš rozhodovat :D:D:D ( né promiň ale u nás na chatě rozhočíduje ten kdo je nejblíž po ruce :D )