Moni27

Film Letopisy Narnie. Jak jdou po sebě díly?děkuji

Doplňuji:
někde je čarodějův synovec na netu jako 6.díl apk jako 1. díl. Já mám za to že 1.díl je ůev,čarodějnice a skřín- i v TV ted dávali. Tak jestli to někdo víte na 100%. a 2.díl by měl být podle netu Princ Kaspian.

Nejlepší odpověď
kropitko

Lev, čarodějnice a skříň, Princ Kaspian,
Plavba Jitřního poutníka

No podle mého je to tím, že něco je seriál a něco film.

Filmy: tak jak jsem uvedla a pak seriály,,,

1.díl Letopisy Narnie(1988)6×30m­in. – Lev, čarodějnice a skříň
2.díl Letopisy Narnie(1989)6×30m­in. – Princ Kaspian a Plavba Jitřního poutníka
3.díl Letopisy Narnie(1990)6×30m­in. – Stříbná židle

Takže tím pádem Čarodějův synovec může být na netu označován jako 6.díl.

Hlavně nezaměňovat film ze seriálem.

Zde najdete třeba zde: http://www.csfd­.cz/hledat/?q=le­topisy+narnie

Další odpovědi
Lucijej

Knihy:

Lev, čarodějnice a skříň (1950) – děti Petr, Zuzana, Edmund a Lucie, evakuované za 2. světové války na venkov, náhodou objeví starou skříň a projdou jí do Narnie. Tam s pomocí lva Aslana, ztělesňujícího svrchované dobro, vymaní zemi z krutovlády Bílé Čarodějnice a stávají se tam králi a královnami.
Princ Kaspian (1951) – Petr, Zuzana, Edmund a Lucie se vrací po roce do Narnie, kde mezitím uběhlo asi 1000 let. Pomáhají princi Kaspianovi získat zpět trůn, který uchvátil jeho strýc Miraz, a obnovit práva mluvících zvířat.
Plavba Jitřního poutníka (1952) – Edmund a Lucie se naposledy vracejí do Narnie, s nimi i jejich zpočátku zkažený bratranec Eustác, který se napraví. Pomáhají Kaspianovi při hledání sedmi ztracených pánů, přátel jeho otce.
Stříbrná židle (1953) – Eustác a jeho spolužačka Julie jsou přivoláni do Narnie, aby našli ztraceného prince Riliana, kterého unesla Zelená Čarodějnice.
Kůň a jeho chlapec (1954) – příběh z doby krále Petra: chlapec Šasta a mluvící kůň Brí utíkají z pseudo-arabského Kalormenu do Narnie a jejich cesta se promění v závod o záchranu Narnie a sousední země před kalormenským útokem.
Čarodějův synovec (1955) – první díl podle vnitřní chronologie: Gabriela a Diviš jsou svědky stvoření Narnie Aslanem, zároveň do ní (i když nechtěně) přivedou zlou čarodějnici Jadis.
Poslední bitva (1956) – Eustác a Julie pomáhají při záchraně Narnie před silami zla. Ty nakonec porazí zásah Aslana, který zároveň přináší konec Narnie; postavy z předchozích dílů včetně těch mrtvých jsou souzeny a ty dobré jsou vpuštěny do další Aslanovy říše.

Ella

filmy:
1, Lev, čarodějnice a skříň
2, Princ Kaspian
3, Plavba Jitřního poutníka

v knihách občas je jako první díl dáván ten Čarodějův synovec, protože to občas někdo rád řadí chronologicky podle děje a času, kdy se to odehrává…
podle vnitřního chronologického pořadí je to pak seřazené jako:

  1. Čarodějův synovec
  2. Lev, čarodějnice a skříň
  3. Kůň a jeho chlapec
  4. Princ Kaspian
  5. Plavba Jitřního poutníka
  6. Stříbrná židle
  7. Poslední bitva

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Le­topisy_Narnie

22aa

Ale vy jste na pohádky už dospělá.
Doporučuji pro vás nějaké horory například vřískot.
Viz čsfd si vygoogluj na goooglu.