devi344

Jaký máte názor na českou filmovou tvorbu posledních let ?

Myslïm ,že mizerná pověst českého filmu je hlavně způsobena nenažranými českými diváky kteŕí se radśi chodí dívat na průměrné americké blockbustery. Tohle prostě nechápu. Češi by měli více věřit v naši tvorbu a ne jen v dovezenou. Český film je v dobré kondici jen my máme přehnaný nároky.

Nejlepší odpověď
marci1

Tvorba českých filmů je poplatná dnešní době. Bohužel dnes si mnoho, hlavně mladých lidí, myslí, že to americké je „in“ a připadá mi to, že mají spíše „malé nároky“. Všechny české filmy posledních let také nejsou „nej“ ale je spousta , které stojí za shlédnutí a myslím, že je jich dost. Namátkou: Štěstí, Výlet, Dobré světlo, Jedna ruka netleská, Revival, Kobry a užovky, apod. Momentálně mě jich více nenapadá, ale je jich dost. 🙂

Další odpovědi
anonym

Valná většina jsou propadáky.Samé sprosté slovo nebo neodpovídá realitě.
Na prstech jedné ruky bych spočítal filmy, které se mi od revoluce líbily.
A to nejsem příznivec americkÿch filmů.Do kina nechodím, nemám na to peníze.
Porovnávám jen to co dávají v televizi.

Kepler

Je to pořád stejné – černé vrány, občas bílá. Ale celková úroveň je myslím dobrá. Záleží na tom, co kdo hledá.

anonym

Na nějaké výjimky, mám strašné názory, které nebudu publikovat!

iceT

Dovedeš si představit, že by Češi natočili něco jako Titanic nebo 2012? Já ani ne, prostě točíme podle našich možností, to je celý.

xxx3

názor na český film? Již jsem ztratil naději…a to na žádné „průměrné americké blockbustery“ nechodím. Myslím, že český film je v těžké krizi. Ceny Český lev to pouze maskují okázalou parádou ceremoniálu. Když uspořádají v nějaké vesnici mistrovství v atletice, také může vyhrát třeba někdo, kdo zaběhne stovku za 20 vteřin. Zdejší nejlepší filmové počiny jsou momentálně maximálně těmi jednookými mezi slepými. To ostatně potvrzuje prakticky nulová (nebo téměř nulová) úspěšnost současných filmů na zahraničních festivalech. Je to dokonce tak špatné, že za úspěch se dá považovat, pokud se český film dostane alespoň do hlavní soutěže, výhra je pak jen vzdáleným snem. Daleko lépe si stojí česká dokumentární tvorba.