Faradayova klec chrání automobil před zásahem blesku,ale co ......

… chrání loď na širém moři,že by kotva ?!

Nejlepší odpověď
beer

Čekl bych, že far. klec nechrání před zásahem blesku, ale před jeho účinkem.
Loď na moři je zase uzeměna, poněvadž je na vodě, která je vodivá.

Další odpovědi
Funna

Faradayova klec nechrání automobil před zásahem blesku…kapota je faraydovou klecí a chrání pasažéry před účinky blesku…a na moři nechrání loď nic…a na co kotvu?…slaná voda je lépe vodivá než sladká…

manon

Ano, za bouřky zůstat v autě, nevystupovat a nechytat se rámu.

honza19hk

loď chrání možná akorát voda která je vodivá.Takže to je v postatě uzemnění,ale to je o to horší. A jinak kotva loď na otevřném moři nechrání-loď přece nepluje se spuštěnou kotvou.To by tu kotvu utrhla.