zjentek

Fakt, že ptáčnice letos rozkvetly o měsíc dříve je dílo náhody neboť doopravdy se žádné oteplování nekoná?

V literatuře se uvádí, že tento druh kvete ve druhé polovině dubna až do května jenomže nyní se nacházíme ve druhé polovině března. 🤷‍♂️

Třešeň ptačí ptačka, 2024.

(Třešeň ptačí je původním evropským druhem. Lidově se tento strom nazývá též ptáčnice. Z druhového i lidového názvu vyplývá, že plody, jimiž jsou drobné třešně označované jako ptačinky, jsou oblíbenou potravou ptáků. Podnože třešně ptačí posloužily sadařům k vyšlechtění pěstovaných odrůd třešní. Na rozdíl od nich však zůstává mohutným stromem dorůstajícím i přes 30 m vysoko. Její dřevo patří k nejcennějším a používá se k výrobě luxusního nábytku. Její hlavní ekologický význam však spočívá v malých plodech, které v době zralosti konzumují hlavně špačci a kosi, ale také celá škála druhů včetně vysloveně hmyzožravých ptáků či lesních savců. Ptačinky slouží všem konzumentům jako zdroj okamžité energie, ti naopak významně přispívají k rozšiřování této dřeviny.)

Nejlepší odpověď
aliendrone

CO se to dneska děje? 😮 Další otázka, která (netuším zda-li úmyslně) staví ÚČELOVĚ a NÁVODNĚ věc do špatného pozadí, proto to (už asi po X-té) uvedu na pravou míru. 😐

Nejde o „existenci globálního oteplování“, přesněji „klimatických změn“, protože přesně TAKTO to podávají rádobyzelení ekošmejdi.

Klimatické změny NEPOCHYBNĚ probíhají, o tom nemůže být diskuze. Znám lidi, kteří dokonce pamatují Vltavu zamrzlou! A že zimy již NEJSOU takové, jako dříve, to si zde pamatují mnozí.

Jenže… Ono to NENÍ o „klimatických změnách“, ale o „klimatických změnách způsobených člověkem“ (a o podílu lidských aktivit na nich) – a TO je ten zásadní ROZDÍL. To, že nám ekošmejdi tvrdí, že za to může JENOM člověk a jeho činnost? (průmysl, zemědělství, auta aj. kecy)

Uvaž, že ještě před 10 000 lety byla Sahara ZELENÁ, úplná zahrádka. Severní část Evropy až k Alpám byla trvale pod ledem. Jistě chápeš, že gigantické kombináty těžkého průmyslu kromaňonců včetně tehdejší nespoutané masové exploatace přírodních zdrojů (pomocí pazourkových sekeromlatů) způsobily „ekologickou katastrofu“ (ze Sahary se stala poušť, prostě „globální oteplení“, no).

A protože přebujelá kromaňonská doprava (pomocí smyků, případně zvěří tažené žebřiňáky [jestli už znali kolo] BEZ katalyzátorů, filtrů pevných částic, emisních EUROnorem a dalšího EUROsvinstva) v konečném důsledku vedla ke konci doby ledové, Sahary zpísečnění a v neposlední řadě ke VZNIKU CIVILIZACE.
Bo jestli lidé na písečné Sahaře chtěli přežít, museli se stáhnout k Nilu a ve finále založit civilizaci (však víš, zavlažování > architektura, písmo, vyšší stupeň organizace společnosti > egyptská „Stará říše“).

MÉL bys ZVÁŽIT pokládání takto formulovaných dotazů. PROČ? Protože dotaz formulovaný tímto zjednodušujícím způsobem můžou NĚKTEŘÍ jedinci (a ty VÍŠ, že sem leze třeba Rokio aj.) pochopit tak, že ekozelení a elektrodebilní šmejdi „mají pravdu“. NEMAJÍ, ovšem k pochopení toho, že ekohajzlíkům jde VÝHRADNĚ o jejich osobní zájmy [na skutečnou ochranu přírody/ekologii zvysoka serou!] je NUTNÉ trošičku MYSLET. Což NELZE od „těch některých“ očekávat ANI VE SNU. 😕

Proto mi takto formulovaný dotaz (zjednodušující až k bagatelizaci problému) silně VADÍ. Dovedu si představit, KAM „lehce zjednodušená“ odpověď povede. Přidal ses snad k ekobolševikům, že používíš JEJICH rétoriku? 😮 😕 😕 😕

Další odpovědi
Lgee

Nekoná

zjentek

Aliene, na přírodu serou všichni kromě mě. Včetně modrých ptáků a tak různě a podobně vypatlaných hamižníků touto vlastností ekošmejdům rovných. 😕 A ještě by se na světě několik takových jako jsem já, našlo.

(Tahle připomínka není věc názoru. Je to věc praxe/zkušenosti 😕)