AK

Experiment s plechovkou – jakou plechovku použít?

Ahoj.
Možná znáte experiment týkající se stability plechovky od coly: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=5gka_kdfABM
Osobně jsem to ještě nezkoušela. V rámci bakalářky ale nějaké ty experimenty z mechaniky natáčím. Chci tam začlenit i tenhle. Je jasné, že s každou plechovkou to nepůjde, je třeba, aby to dno bylo vhodně tvarované.
Nemáte tip, po jaké značce pití se mrknout, nemáte to s nějakou plechovkou náhodou otestováno?

Díky.

Nejlepší odpověď
Kepler

Taky jsem to ještě nezkoušel, ale určitě bude stačit jakákoliv plechovka se dvěmi hranami na dně. Stabilitu zajišťuje nízké těžiště po nalití trochy vody.

Další odpovědi
Drap

Pokud to má být experiment s plechovkou od coly, použil bych asi plechovku od coly.

mosoj

Samotné tření plechovku na hraně neudrží, takže jaký musí být lem plechovky je vidět z videa. Potom stačí navštívit oddělení nápojů v marketu.