Existují nějaké čaje ve kterých není vitamín C?

Mam monentalne urologicke problemy, a vse kde je vitamin C to akorat vic drazdi. Napr po brusinkach jsem se pak mohl utlouct bolesti. To same napriklad u lichorerisnice. Jedine co mi trochu zabira, tak je trocha jedle sody do vody a to casto pit. Beru antibiotika uz ctvrtym dnem a nejak nezabiraji. Nemel jsem do toho asi zkouset ty brusinky. :( Tak se vas ptam zda neznate nejaky caj kde neni Cecko a ktery by me nemusel tak drazdit mocove cesty,mechyr, prostatu, ci co ja vim kde je problem. Abych to mohl pit. Pujdu na stery a asi i cystokopii pristi tyden a k urologovi dochazim. Jinak budu asi pit hodne vody porad dokola. Nevim jak tu bolest zmirnit a prasky na bolest brat nechci, abych setril ledviny. Teple sedaci koupele trochu zabirani i nahrivani. Nic vic me zrovna nenapada. Sorry za tak dlouhy text a pripadne pravopisne chyby. ;)

Nejlepší odpověď
annas

Nejsem lékař, ale zažila jsem něco podobného. Jedlá soda je zásaditá, takže zřejmě máte organismus překyselený.

---
Brusinky pomáhají, ale nikoliv v akutní fázi. Přírodní vitamín C je zásadotvorný a tudíž vhodný jako prevence, ale ne během zánětu.

Vitamín C a kyselá strava dráždí sliznici v močovém měchýři a tudíž se nedoporučuje. Naopak je vhodné pití zásaditých čajů, kde je medvědice, měsíček a jiné byliny, ne však šípek a brusinky, ty by směs neutralizovaly a ze zásaditého účinku by sešlo.

http://www.vi­talia.cz/clan­ky/ucinna-prevence-a-pomoc-pri-zanetu-mocovych-cest/