JanaViki

Existují jednorožci?

Ano, zajímá mě, jestli existují jednorožci! :D

Nejlepší odpověď
badisko

Ano existuje Narval…tez morsky jednorozec ..
Narval jednorohý (Monodon monoceros) je menší ozubený kytovec, jediný žijící zástupce rodu narval a jeden ze dvou žijících zástupců čeledi narvalovití (druhým je běluha severní). Žije v mořích okolo severního polárního kruhu. Lidově bývá často nazýván „mořský jednorožec“. Tento poetický název je ovšem stejně jako jeho nejoblíbenější druhové jméno zavádějící – jeho slavný roh je ve skutečnosti zub, protažený řezák horní čelisti. vice ve zdroji .. zadnej jinej zivej me nenapada …a zbytek uz rekly slecny predemnou..

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Nar­val

Další odpovědi
pusinka50

Jednorožec je bájný tvor, který je obvykle zobrazován v podobě koně či antilopy s nápadným, dlouhým a šroubovitě krouceným rohem. Od křesťanského středověku je považován za symbol síly, čistoty a panenství. Proslul zejména jako štítonoš britského státního znaku.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Jed­noro%C5%BEec

anonym

Příště zkus ještě víc vykřičníků, bude to opravdu fajn.
Pořád lepší než si to zkusit sama vyhledat, viď?

JednorožecZ Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Tento článek pojednává o bájném zvířeti. O souhvězdí pojednává článek Jednorožec (souhvězdí).

Jednorožec (Aberdeenské bestiarium, Anglie, kolem 1200)Jednorožec je bájný tvor, který je obvykle zobrazován v podobě koně či antilopy s nápadným, dlouhým a šroubovitě krouceným rohem. Od křesťanského středověku je považován za symbol síly, čistoty a panenství. Proslul zejména jako štítonoš britského státního znaku.