Tw!st

Existuje vůbec dyslexie a dysgrafie?

Poslední dobou mi připadá, že každý idiot byl v mládí neschopný se pořádně učit číst a psát, tak si zajde na vyšetření, kde kvůli svým nedostatkům dostane papír na „nemoc“. Chci tím říct, že podle mého názoru je možné že se někdo narodí s tím, že mu jde něco lépe a něco hůře, což ale neznamená že to svojí pílí nemohou dohnat. Rozhodně bych ale neřekl, že to je tak, že se někdo narodí s dyslexií a dysgrafií a tím pádem má už od narození předurčeno že nikdy nebude dobře psát nebo plynule číst. Jednoduše jsou tito lidé jen omezení kvůli zanedbání svými rodiči.

Původní dotaz
Existuje vůbec dislexie a disgrafie?

Nejlepší odpověď
zjentek

Asi neexistuje. Existuje pouze nadání. Tvá otázka mne velmi zaujala, zvláště tou kombinací průměr= idiot. Plně s tebou soudhlasím a mám svou teorii, která problematiku částečně vysvětluje. Už i na základní škole bylo pár takových jedinců- výborní ve čtení a psaní, ale sotva zvedli zadek ze školní lavice, změnili se v úplné idioty: motorika žádná, zjevná neohrabanost, 100m sprint za půl minuty a granátem hodili tak 15m. Jak říkám, jde o nadání a to si koupit nelze. Koupíš si písaře a i toho, kdo za tebe bude číst, ale nikdo za tebe nic neuběhne.
Navíc, tito idioti častokráte i promovali i přesto, že jsou různě ošklivě nemocní, včetně obezity, takže společnosti jsou dnes se svými tituly velmi nebezpeční a co je nejhorší, společnost sama to ne-ře-ší. Asi nemaj čas- sportujou.
Je ovšem taky fakt, že mince má rub a líc a mít dobrou paměť je někdy taky supr ;)

Další odpovědi
quentos

Ne. Ale existuje dyslexie a dysgrafie.

Šidlo

ach jo......na vás tiež niekto niečo zanedbal.....

pekne pomaly: človek môže mať výborný zrak, dobý zrak, zrakovú vadu (napr. krátkozrakosť) a môže byť nevidiaci

taká krátkozrakosť sa žiadnym úsilím (o ,,cvičení oči" nie sú relevantné štúdie!) nenapraví – len okuliarmi alebo laserom

krátkozraký človek môže vidieť, ale nikdy nevidí poriadne a určité veci mu nejdú
ani dyslektik nie je úplne negramotný, len sa mu zle získavajú informácie čítaním

to, že sú falošní chorí a tiež falošní invalidi – úplatky naše každodenné- neznamená, že niektorí ľudia nie sú naozaj chorí či znevýhodnení

Kepler

Samozřejmě že existuje. Dyslexie je specifická porucha čtení, buď vrozená nebo získaná poškozením mozku. Jde o nejčastější formu specifické vývojové poruchy učení. Zrovna tak dysgrafie je specifická porucha grafického projevu. Postihuje celkovou úpravu písma. Charakteristické je křečovité a neúhledné písmo. Podstatné je, že tato porucha žádným způsobem neovlivňuje intelekt. Velmi často je spojená s dyslexií. (wiki).
Není to nic vzácného, takto postižení žáci bývají zařazení do speciálních tříd, případně vyžadují jiný přístup od učitele.

da ny

Z Vaší otázky čiší hrobá neznalost a informace o dys+
Tito lidé mívají vysoké iQ, v něčem jsou pomalejší a mají to složitější.
Dyslektik snadno vystuduje VŠ (stojí ho to větší úsilí, na učení musí jinak).

Větší „problém“ je ADHD, hyperaktivita a autismus. To přece také nebývalo běžné tak, jako dnes.
Dříve mohl dys+ snadno skončit ve zvláštní škole…, dnes (s odlišným přístupem) na VŠ ;).

Kura

Neexistuje.
Je to výmysl přesně jak píšeš. Aby ve škole měli méně starostí, potvrdili raději poruchy čtení, psaní, počítání, cvičení a vlastně někteří jedinci by nemuseli do ZŠ vůbec a mohli by zrovna na VŠ. Alespoň podle toho co poslední roky z VŠ padá je toho důkazem. Zlatí komunisti, za těch se ve škole alespoň být muselo, ale dnešní VŠ stačí, když žák přijde jednou za čtvrt roku, projde zkouškou s odřenýma ušima a pak už ho nikdo nemusí ani zahlédnout dalšího čtvrt roku. Je to pěkně v háji s dnešníma děckama, za chvíli tu budeme jak v USSA, kde dospělý jedinec je plnoletý až v 21 letech a studuje do 35ti.

Psychotic

Zrovna tobě by trocha extra studia neuškodila 😉

Kura

áááá, absolvent nedávné VŠ promluvil.
No je mi to jasný.
😁

ivzez

Dyslexie, dysgrafie, dysortografie, dyskalkulie … jsou poruchy učení, které se s věkem vyrovnávají. Nejde o nemoc a už vůbec ne neléčitelnou. K poruchám učení se přihlíží maximálně do konce střední školy, u studentů VŠ už se nezohledňují.

Pro zajímavost: Znám dysortografika, který v dospělosti
nejenže píše bez chyb, navíc píše i celkem slušné básně…

annas

Setkala jsem se s několika dys-. Nejhorší to bylo u psaní diktátů – psali pomalu, proto prodlení nahrávalo žákům.

Ale kromě angličtiny neměli větší problémy.