zjentek

Existuje nějakej Gosh a kdo to je?

Někdy slyším v anglicky mluvených filmech „oh my Gosh“. No nevím, ale píšu s velkým písmenem, neboť bůhvíproč předpokládám, že nepůjde o kredenc nebo kliku od dveří.

Nejlepší odpověď
Ametyst

„Oh my Gosh " je neutrální a politicky korektní na rozdíl "Oh my God“. Jinak významově stejné, jen to neatakuje Boha.

Další odpovědi
hapiky

Dyk, to nemůže být nic jiného než než česky ó můj bože.

Mc Merkurion

… ne, neexistuje, to tvrdim furt, přesto na něj někdo věří („pane Bože“, https://transla­te.google.cz/?q=go­ogle&um=1&ie=UTF-8&hl=cs&sa=N&­tab=wT#view=ho­me&op=transla­te&sl=auto&tl=cs&tex­t=oh%20my%20Gosh … „o můj Bože!“ https://cs.bab­.la/slovnik/an­glicky-cesky/oh-my-gosh … sakra po našem) …

stefan 1

Gosh je vymyšlený nic neobsažný pojem. Je to citoslovce překvapení, zvolání.
Český ekvivalent je : Pane jó!, fí. ha, ty vado atd
Správný zápis je Oh My gosh!
Internetové automaty to ve většině přeloží jako Bůh, či Bože.
Tento výraz byl právě proto vymyšlen, aby nedocházelo k rouhání a nahradilo tak jméno Boží. Desatero přikazuje : Neužiješ jméno Boží nadarmo!

stefan 1

Omlouvám se za překlep!
Správný zápis je Oh my gosh!