hapiky

Existuje na zemi nějaké místo či nějaký spolek, kde si každý může dělat, co chce?

Nejlepší odpověď
annas

Protože neexistuje absolutní svoboda, není možná, aby člověk mohl být volný jako pták., dělal co chce .

Předpokládám, že člověk má určité morální zásady, které !hlídají" jeho vnitřní svobodu.
.
Vnitřní svoboda x vnější svoboda.

Další odpovědi
Kepler

Místo ano, i když i tam jsi omezený možnostmi. Ale spolek ne. Vždycky se najde někdo, komu něco bude vadit.

Drap

Ano, takových míst je spousta. Třeba tvůj soukromý pozemek. Na něm si můžeš dělat co chceš, pokud nějak neohrozíš, nebo neomezíš ně+koho jiného.

hapiky

Drap: Ani na svém pozemku si nemůžeš dělat co chceš. Např. bez povolení si ani nemůžeš vykopat blbou studnu. Ono totiž metr pod povrchem už není tvůj pozemek.

Drap

Jsem to jasně psal, pokud neomezuješ práva někoho jiného. V případě kopání studny omezuješ práva státu. Možná by to chtělo trochu pozorněji číst a možná i trochu začít přemýšlet.

Lgee

Pouze pokud si koupíš vlastni stát si tam můžeš dělat co chceš.

hapiky

Zkus chodit nahý po svém pozemku. Je to omezování druhých?