Rokio

Existovaly ženy rytířky? Pokud ano, kolik jich přibližně bylo?

Pokud byla nějaká říše slabá, tak proč třeba nenaverbovala do armády ženy?

Nejlepší odpověď
Drap

Kromě Johanky jsem o žádné jiné neslyšel, a ona taky tak úplně rytířka nebyla. Rytířem se člověk jen tak nestával. Musel se dobře narodit a teprve potom ukázat, že může být i rytíř. Nehledě na to, že to bylo velmi nákladné a obyčejný člověk na to nenašetřil za celý život.

Další odpovědi
led

Ano.
Pôvodne rytier bol bojovník na koni.
V začiatkoch rytierstva si bojovník musel hodnosť rytiera zaslúžiť. Musel sa narodiť ako šľachtic, alebo ako nešľachtic za hrdinský čin získať šľachtickú titul. Prípadne rytier môže byť členom rytierského rádu. Preto sa ním mohol stať len muž.
Neskôr počas úpadku rytiera ako predstaviteľa bojovníka na konci stredoveku od 15.storočia už rytierský stav ako šľachtická hodnosť bol dedičný po meči, žena sa stávala rytierkou z titulu manželstva s rytierom (ako neskôr bývalo bežne eš aj v predvojnovej ČSR profesné oslovenie manželiek napríklad pani doktorová, pani radová)