Bronzový

Existovala víceletá (osmiletá) gymnázia i za totality, nebo je to polistopadová novela?

Myslím tim, jestli i za komunismu bylo mozne jít po páté třídě ZŠ na gympl nebo ne. Díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

"Gymnaziální víceleté studium zrušila Nejedlého jednotná škola v letech 1945-48. V roce 1968 jsou opět obnovena, aby byla v zápětí normalizačním procesem po vpádu sovětských
vojsk opět zrušena.

Víceletá gymnázia byla opět, již podruhé, obnovena v roce 1990. Rušily je tedy pouze nedemokratické režimy."

http://webcache.googleusercont ent.com/…

Další odpovědi:

Stříbrný

Ne. Byla jen čtyřletá gymnázia, na která se chodilo z osmičky (základka končila osmou třídou - stav v 80. letech) , maturovalo se v osmnácti.

Bronzový

V r. 1941 jsem se hlásila na sedmiletou reálku (můj zájem je technika), ale smíšené školy byly zrušeny a absolvovala jsem osmileté DÍVČÍ reálné gymnasium.

Bronzový

Existovali tzv. Jedenásťročné stredné školy, JSŠ, 8 + 3 roky. ako istá forma gymnázií. Potom aj zákl. školy boli 9 ročné, ale to boli krátkodobé experimenty. Už presne nepamätám, ale asi boli aj Dvanásťročné stredné školy , DSŠ. Ale to nebol môj prípad.

Stříbrný

neexistovala, ZŠ byla devítiletá a úspěšný uchazeč mohl pokračovat ve čtyřletém studiu gymnázia ukončeném maturitou

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3363
Zlatý Drap 1797
Zlatý led 1452
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.