exekuce na ucte

mam exekuci na ucte kam mi chodi mzda zablokovali mi ucet mam 12letou dceru a manžel je částečně invalidní. Dlužila jsem 6700kč exekuce činí 22500kč.již druhý měsic nemám ze sve mzdy vubec nic.Mám právo na ponechání životního minima?

Odpovědi
standa

Tato problematika zde již byla projednávána. Podívejte se na níže uvedený zdroj, který odkazuje na dvě obdobné otázky a užitečné odpovědi.

Obecně k vašemu případu lze říci toto:

  1. v případě exekuce ze mzdy vám musí zůstat životní minimum
  2. pokud však máte exekuční příkaz tzv. „přikázáním pohledávky z účtu“, tak ochrana nezabavitelné části mzdy mizí a exekutor může celou částku zabavit až do výše pohledávky.
  3. v tomto případě se však můžete bránit, a to podáním návrhu soudu, který exekutora pověřil provedením exekuce, aby exekuci pro její nepřípustnost částečně zastavil. Rovněž je možné požádat banku,aby Vám vyplatila z vašeho účtu částku životního minima (tuto povinnost mají banky od 1.11.2009) – další podrobnosti jsou uvedeny v níže odkazovaných otázkách

Je dobré se s exekutorem domluvit, např. na splátkách a nebo si prostě nechat vyplácet mzdu od zaměstnavatele v hotovosti, což ovšem z nepochopitelných důvodů mnohé dlužníky vůbec nenapadne.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/exekuce-na-splatky