thetom96

Jak uchránit své věci při exekuci na rodiče?

Ahoj, jsem plnoletý a na mého rodiče je exekuce (žiju jen s jedním rodičem), jak mohu uchránit své věci? vezmou mi je exekutoři?

Nejlepší odpověď
zzzzz

pokud máš k věcem účet, tak lehce prokážeš, že jsou tvé. Já vím, účty nemáš:-(( Nevadí i tak je řešení. Věci si sepiš, nechej podepsat i svědkem. Pokud dojde k exekuci, tak musíš písemně požádat o vyloučení tvých věcí. Je na to lhůta, tak je potřeba pak jednat rychle. Exekutora upozorni, že je to tvoje a pokud by s ním nebyla domluva, klidně zavolej policii, bude záznam o tom, že jsi své věci bránil už v době exekuce a nebude to soud považovat za účelové tvrzení.