anonam48548

Ochrana majetku před exekucí – syn

Zdravím,
rodiče mají exekuci a já mám u nich v uzamčený pokoj, kde mám své věci, pokoj je po mé rekonstrukci a vše bylo hrazeno z mých financí (aby někdo nenamítal, že to platili oni) jak mám ochránit majetek, kdyby přišlo na exekuci, jak například formulovat prohlášení o majetku nacházejícím se v pokoji.

V domě mám trvalé bydliště, jsem tam pouze několik týdnů v roce.
Jak ochránit vše co pokoj obsahuje?
Jsem OSVČ pomůže mi to nějak v této situaci (vím že mi nesmí zabavit věci potřebné k činnosti).

Je exekutor povinnen umožnit při exekuci majetku, umožnit mě vyzednout si svůj?

děkuji

Nejlepší odpověď
hanny 2

Musíš mít na vše faktury vystavené na tvoje jméno.Nejlépe když si svoje věci někam odvezeš,než se s nimi handrkovat,exe­kutoři si dělají co chtějí.Sice se jejich pravomoce omezily,ale člověk nikdy neví.....exekutor není povinen vůbec nic!
http://www.me­sec.cz/clanky/pra­vomoci-exekutoru-v-rozporu-s-ustavou/

Další odpovědi
Mapel

Exekutoři si dělají co chtějí. Záleží na kterého narazíš. Exekutor je oprávněn označit věci sepsané v exekuci. Pokud odmítne vzít v úvahu námitku, že daná věc nepatří do exekuce (je majetkem jiné osoby) musí vlastník podat k soudu vylučovací žalobu. Pak musí před soudem prokázat, že je to jeho vlastnictví. Nemusí to být přímo faktura na jméno (je to však lepší). Postačuje účtenka z prodejny. Na zboží na 10.000,– je obchodník povinen podle zákona o DPH vydat doklad na jméno.

kristýnary

Nejlepší ochranou majetku před exekucí je svěřenský fond. Zkus se podívat na https://fivoka­.cz/sluzby/sve­renske-fondy , mají vše ohledně svěřenských fondů pěkně vysvětlené. My ho máme taky, ale chrání nám celý majetek, ne jen jeden pokoj, tak nevím, jak by to fungovalo ve tvém případě, ale určitě to nějak půjde.

anonam48548

Problém je, že není kam to odvézt kdyby to šlo nebyl by to problém.