exekuce na plate

pokud mam exekuce na plate jako neprednostni,je moje nezabavitelna castka s jednim ditetem ve vysi 10395? pokud my tato castka nalezi mohu uplatnovat nahradu skody a kde?dekuji

Odpovědi
standa

Aktuální limit ´nezabavitelného minima´ neznám, ale pokud se domníváte, že je exekuována příliš velká část vašeho platu, obraťte se (písemně) na vašeho zaměstnavatele a domáhejte se nápravy. Pokud vás bude zaměstnavatel ignorovat, pak je to na žalobu. Ale to už bych pak doporučoval návštěvu advokáta, aby poradil s formulací žaloby a s návrhy důkazů…

Na níže uvedeném odkazu je ´návod´ jak vypočítat částku nezabavitelného minima. Jestli to počítám dobře, tak ta částka je ve vašem případě (vy + jedno dítě) 7.327 Kč

Zdroj: http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­fo/pravo/neza­bavitelne_mini­mum_a_jeho_vy­se_exekuce_na_plat­.html