simir7

Exekuce a srážky ze mzdy od zaměstnavatele.

Dobrý den.Mám nařízenou exekuci na plat a způsobil jsem škodu zaměstnavateli­.Pokud podepíšu dohodu o náhradě škody nedopouštím se znevýhodňování věřitele?Děkuji za odpověď.

Odpovědi
standa

O žádné znevýhodňování věřitele ve smyslu trestního zákoníku (§ 223) nemůže být řeč, protože chybí základní skutková podstata, dlužní NENÍ V ÚPADKU (tj. nebyl vyhlášen konkurz či osobní bankrot)

Samotná existece exekučního titulu nemá ani náhodou nic společného s ´úpadkem´.

§ 223 Zvýhodnění věřitele
(1) Kdo jako dlužník, KTERÝ JE V ÚPADKU, zmaří, byť i jen částečně, uspokojení svého věřitele zvýhodněním jiného věřitele, a způsobí tím na cizím majetku škodu nikoli malou, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.