Avatar uživatele
Retko

Excell – text na novy radek v bunce…

Kdyz zmacknu enter, tak prejedu do bunky dole.. Ja ale potrebuju aby se text presunul na novy radek, jak na to???

Diky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4441 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Excel má jenom buňky, které tvoří řádky a sloupce. Žádné řádky.
Kurzor se pohybuje po zmáčknutí enter tam, kam se před tím pohyboval po zmáčknutí šipky ( směrové šipky). Text se vypisuje do buňky do které se buď vejde nebo přetéká.
Text se kopíruje z buňky do buňky. Do jednotlivé buňky lze psát i text nad sebe.

Pokud chceš vytvořit text nezávislý na buňkách je třeba vytvořit textové pole. Ve kterém se text chová jako v textovém editoru a pole je nezávislé na buňce.

Po zmáčknutí F1 se obvykle zobrazuje podrobná nápověda.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hykam

Souhlasím s Mosojem, nicméně jeden způsob je, i když takový krkolomný.
V buňce nastavte „Zalamování řádků“ a tam, kde chcete ukončit řádek, vložte mezery dokud vám kurzor neskočí na další řádek. Ovšem musí se to upravovat při změně velikosti písma nebo buňky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Mosoj odpověděl exaktně, jen doplním – u kratšího textu lze použít i postup, kdy kurzorem označíš celou řádku buněk v tabulce a klikneš na ikonku „sloučit na střed“.
Takto lze označit potřebný počet řádek v tabulce.
P.S. Postup od Hykama má smysl jen u jednotlivé buňky, je proto s podivem, že soudná suwa (a čerstvá jubilantka) dala palec jemu a nikoliv správné odpovědi mosoje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
IK

Rozšíříš řádek tak aby se text automaticky zalomil jak potřebuješ, podle šířky sloupce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

pro Dr.Axl: posuzování proč někdo hodnotí právě tuto odpověď a ne jinou sice nepovažuji za vhodné vkládat do odpovědi, tazatele to nejspíš nezajímá ( diskuze, případě mail ), ale budiž. Sůwa má ráda netradiční postupy a po vyzkoušení jsem dala své hodnocení. Klávesu F1 si může stisknout každý. Hezký den 🙂

před 4441 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

U názorových otázek ať si každý boduje jak chce, ale u technických a pragmatických to jen mate tazatele.
F1 neumí vysvětlit textové pole, to je jen pomocná nápověda s desítkami odkazů, tazatele zajímalo, zda to lze a případně přímý postup.

před 4441 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Nevím, co by tazatele mohlo zmást, když způsob uvedený v odpovědi skutečně funguje a skvěle. Nastavila jsem zalomení textu a řádkování bylo podle mých představ. Dík této odpovědi jsem našla ještě řadu dalších možností ve formátu buněk. Z mého pohledu byla odpověď správná, jistě je možností víc.
Na F1 jsem já odkaz nedávala. Místo kritiky jsi tam mohl napsat ještě přesnější postup s více podrobnostmi. Dobrou 🙂 Sůwa

před 4441 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek