Jovan

ET rozmer, kola na auto

Dobry vecer, chci se zeptat, jakou delku koloveho sroubu pouzit na kola s ET54 ?
Predem dekuji

Odpovědi
elkon

Rozměr ET, nemá s délkou šroubů nic společného. Je to rozměr prolisu disku.
https://www.e­premio.cz/tips-and-tricks/rim-width.html
A pozor na neschválené disky.

cochee

Jak psal správně elkon, šrouby se zálisem nesouvisí. Pokud to nové kolo dovolí plný rejd, bez tření se pneu o podběh, což by mělo, pokud jej máš schváleno v TP, nepotřebuješ žádné podložky a použiješ původní šrouby.

Jovan

Tzn. ze kdyz menim kola z ET50 na ET54 nepotrebuji kratsi srouby, abych se vyhnul pridanim podlozek ?

cochee

Poslední slova jsi nějak špatně sestavil (skloňování), takže není moc jasné, nač se ptáš. Pokud bys byl nucen přidávat nějaké podložky, tak je vcelku jasné, že používáš nevalidní rozměr disku (není povolen v TP vozidla a „oni“ moc dobře vědí, proč ho v tom TP nevyjmenovali mezi povolenými).

Jovan

Nyni mam na aute disky s ET50, konkretne 205×55 r16, chci na auto dat vetsi kola 225×45 r17 ET54, ktere mam zapsane v TP. Takze ma otazka zni, jestli na kola s vetsim rozmerem a vetsim ET budu potrebovat jine srouby ?