dvojskla nebo trojskla na novy dum ?

Budu realizovat nizkoenergeticky dum. V nabidce mam dvojskla nebo trojskla s rozdilem v cene asi 21.000 kc. Ma to smysl, je to lepsi, nebo to nepoznam, smysl to nema, je to zbytecne a staci dvojskla ?

Nejlepší odpověď
beer

Snad to má nějaký parametry v té nabídce a tam to přece uvidíš v čem a jak se liší. Navíc tato otázka souvisí s celkovou koncepcí nízkoenergetického projektu, takže už z ní by mělo být jasno či dvoj, nebo trojskla..

Další odpovědi
baghira

Taková, jaká určil projektant :)
Pokud dal na výběr, tak snad udal kromě ceny i nějaké technické parametry (třeba koeficient prostupu tepla).
Taky záleží na tom, jak máš napnutý rozpočet – 21000 není málo, ale v ceně celého domu to je pakatel. Asi se budeš muset rozhodnout sám. Já bych volil trojskla, pokud by tomu nebránily nějaké objektivní důvody.

anonym

Jedná-li se skutečně o plnohodnotný nízkoenergetický dům, mělo by být součástí projektu 3skla. Např ve Skandinávii jsou uř řadu let součástí celostátně platných norem a toto opatření představuje úspory v řádu 2 menších elektráren.
A jedna rada z praxe, rozdíl výrobních nákladů mezi 2 a 3skly není tak významný, jak dodavatelé deklarují, navíc se vyrábějí v několika kvalitativních provedeních. V této fázi se jedná o předběžnou nabídkovou cenu a projektantí mívají dohody o provizních podílech na prodaných produktech, takže doporučuji žádat o optimalizaci ceny 3skel s tím, že jsi se dozvěděl od známých o výhodnějších cenách několika konkurentů v tomto segmentu trhu. Pro developery je to prachsprostý byznys využívající současné módnosti úspor energie.
(Sám bych to řešil vlastními odkazy, ale anonymovi nehodlám trousit cenné knowhow).

Drap

Rozdíl by to měl být. U všech nabízených oken, jak s dvojskly tak s trojskly by měly být uvedeny technické parametry propustnosti tepla

Michaela926

Rozdíl tam určitě je, doporučuji se poradit s projektantem, který ti vysvětlí pro ta či taková okna, já mám například dobré zkušenosti s touto firmou www.projektan­tibreclav.cz