eso

Dvojskla nebo trojskla na novy dum ?

Je lepsi nebo vyplati se na nizkoenergeticky novy dum davat okna trojskla ? Rozdil v cene na cely dum je 21.000 kc. Vyplati se to a ma to smysl ? Nebo to nepoznam, smysl to nema a je to zbytecne ?

Nejlepší odpověď
Katusa

Asi dost záleží na orientaci bytu a jeho stavebním materiálu. Slyšela jsem také, že přes trojskla už se potom místnost zdaleka tolik neprohřeje např. od sluníčka v zimě, takže pokud máš místnosti na jih, ve finále budeš muset topit víc

Další odpovědi
elektrikář

Určitě se to vyplatí.Každá vzduchová komora je tepelná izolace.

Marunka2

Podobnou otázku taky budeme brzy řešit. Ale podle mých kusých informací je důležité zasazení oken do zdí. Právě kolem oken (a tím nemyslím usazení okna do rámu), jak je řešeno okno ve zdi – materiál cihel a izolace, může docházet ke značným únikům tepla (tepelné mosty), což výhodu trojskla může zhatit.

mosoj

Souhlasím s Marunka2. Smysl to má pokud ruku v ruce půjde i to ostatní. A ten tepelný můstek v místě zasazení okna hraje velkou roli. Málokdo se tím zabývá.

Je dobré přečíst si zkušenosti jiných uživatelů. V tepelné propustnosti
mají trojskla koeficient prostupu tepla 0,6 kdežto dvojskla 1,1. Je ale více hledisek.

http://www.po­radte.cz/domac­nost-a-bydleni/3639-jaky-je-rozdil-mezi-dvojsklem-a-trojsklem.html

Lebedys

Zdravím, pokud si nevíte rady s výběrem zasklení oken tak doporučuji mrknout na tento článek: https://www.pra­mos.cz/zakaznic­ky-servis/prakticky-radce/dvojsklo-nebo-trojsklo-typy-a-vyhody-zaskleni/ :) Jsou tam popsané výhody obou variant, tak třeba vám to rozhodování usnadní :)