pizlicka

okna trojskla,jak se rozhodnout??

říká se,cim nižší tepelny odpor,tim lip.jedna firma nabízí 0,6 druha 0,7.rozdil v cene 3000kc,0,6 jsou nemecka skla.prosim,jak se rozhodnout??
Doplňuji:
gecco,prostupnost ramu je 1,1,neboli tepelny odpor.kolik tedy limit je dobry?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Nejde jen o sklo ale o celkovou prostupnost tepla přes okno.
Důležitá je i montáž, hlavně odstranit všechny tepelné mosty, staré venkovní parapety atd. použít kvalitní pěnu a dobré je i to přelepit páskou.

Myslím si, že okna s propustností okolo 1,0 úplně stačí pokud nemáš pasivní dům. Trojskla určitě, ta jsou super, vnitřní sklo je i v mrazu teplé:-)
Doplňuji:
Ještě je dobré dát okna co nejvíce ven (s venkovní zdi). Pokud budeš v budoucnu zateplovat, ušetříš si tím hodně starostí, sníží se tak tepelný most, o kterém Mosoj mluví. Ty boční zdi kolem okna jsou opravdu velký problém a když dáš na zdi třeba 10cm izolace, tak na špalety se dává max 3cm a to je dost málo:-((( Proto určitě okna vystrčit co nejvíce ven.

Další odpovědi
gecco

No…
Čím VYŠŠÍ tepelný odpor – tím lépe…
Čím NIŽŠÍ tepelná prostupnost – tím lépe…
Já jen, tak, pro ujasnění…
😉
I 0,7 je dobré, ale nezáleží jen na skle (prosklené ploše) – jaký je tepelný prostup rámů?
Doplňuji:
1,1 – klidně tam dej skla 0,7…
Než ty 3.000,– Kč rozdílu v pořizovací ceně protopíš navíc, budou okna zralá na výměnu…
😉

mosoj

Nemá cenu špekulovat nad takovou drobností když tepelný most zdi kolem rámu zůstane stejný.

anonym

Pokud chcete jen odpověd od Gecca,tak,mu napište osobně,nezakládejte další vlákno,
jinak je to na vás,dá se dohledat na google:
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=dvojskla+ne­bo+trojskla

cukrar

Je jedno, zdali Ug bude 0,6, či 0,7. Koukněte na hodnotu Uw okna, pak jeho zapravení do zdi. Špatnou prací při zapravení můžete vše znehodnotit.

gecco

Jugare → Pizlicka v Doplnění odpovídá na dotaz obsažený v mé předcházející odpovědi…
;-DDD

pizlicka

jugare omluva,jsem netrpeliva na odpovedi,a moje kalimero odpovědělo brzy a ja nadsene reagovala ihned.cekani na další odpovedi se mi zdalo dlouhe.dekuju moc i za tvoji odpověď,procetla jsem názory k oknam 🙂

gecco

😉