Veronika18

Za jakých podmínek je možné mít dvě zaměstnání na plný uvazek najednou?

Dobry den,udajne je mozne mit dve zamestnani najdenou (na plny uvazek) pokud se neshoduji. Co presne znamena, ze se neshoduji? Protoze nazev pozice ve smlouvach se neshoduje a pracovni cinnost jen castecne. Dekuji

Nejlepší odpověď
ivzez

Nejdůležitější je splnit tři podmínky:

První podmínkou je, že nesmíte vykonávat činnost shodnou s oborem
působnosti svého zaměstnavatele (pozor! nejde o název ani náplň práce
Vaší pozice) bez předchozího písemného souhlasu zaměstnavatele.

Druhou – neméně důležitou – je zorganizovat si obě zaměstnání
tak, aby Vám povinnosti z jednoho nebránily v plnění povinností
v druhém zaměstnání a naopak. Nesmíte např. odmítnout nařízenou
práci přesčas kvůli druhému zaměstnání apod.

A třetí → prohlášení k dani z příjmu nesmíte souběžně podepsat
u dvou nebo více zaměstnavatelů. Po skončení roku Vám ani jeden
zaměstnavatel nebude smět provést roční zúčtování daně z příjmu.
Budete povinen podat daňové přiznání.

____

Zdůrazňuji:
Nejde o to, jaký druh práce vykonáváte v prvním zaměstnání, ale o obor, v němž
působí hlavní (první) zaměstnavatel. Jestli působí ve stejné oblasti, jako nový
zaměstnavatel, můžete další pracovní smlouvu uzavřít až po obdržení písemného souhlasu prvního zaměstnavatele.

Viz ZP, § 304: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-262#p304

ivzez

Omlouvám se, mělo být:
„Po skončení roku budete povinna…“
(Přehlédla jsem, že se ptá žena.)