Avatar uživatele
ponovotny

drapovi pro radost

proč se říká nezvládání učiva ve škole plavání?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Drap, badisko před 3886 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Plavání od plavat = vlastní silou se udržovat a pohybovat nad vodou nebo ve vodě.
Další význam je expresívní – týká se učení = neumět (při zkoušce), být nejistý, být v úzkých.

Dobrý plavec se zpravidla neutopí, doplave tam, kam si přeje..
Kdo plave špatně, nedostane se daleko, dokonce se může utopit, nedosáhne svého cíle. Protože špatný plavec má tedy větší problémy, často zápasí se životem – jeho neúspěch – přeneslo se toto jeho „plavání“ do oblasti školy.

Ve škole – plavání je tedy spojeno s výsledkem. Žák ve škole plave, vykonává určitou činnost = je zkoušený. Ale plavání je neuspěšné, takže se "utopíl – neuspěl – nedoplaval k cíli, ale pokoušel se plavat.

V oblasti učení je plavání bráno s nadsázkou, přenesení významu.

Kdo nikdy do vody nejde, plavat se nenaučí = Kdo plave v učení, ten nikdy učebnici neviděl, nebo se o ni nezajímal, nebo ji málokdy držel v rukou, nedával ve škole pozor.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Pretože v učení pláve ako ryba na suchu.
Pohľad na takého „plávajúceho“ žiaka naozaj svojim pohľadom pripomína otváranie úst bez jediného slova, lapanie našepkávaných slov, očami, ušami, možno i celým telom chytanie sa akejkoľvek pomôcky, to je akoby metanie plutvam a chvostom, snaha dostať sa aspoň do záchranných plytčín znalostí, pardon do plytkej vody a preplávať úskaliami do pokojných vôd.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

badisko, len ich nechaj, som zvedavý, ako dlho to tu vydrží.

;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

To netuším

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

A kdy uděláš radost ty mně ?! 🙂
Doplňuji:
Ad badisko, to se dávají palce za chatovací otázky, nebo jak to ty vidíš ?!

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

tak hlavne ze mate radost a uz dost s tim chatovanim…!!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ponovotny

led- ty symptomy žáků mají určitě podobu s rybou na suchu. Ale proč se to tedy neříká vcelku, aby tam byla snaha po tom aby to mělo smysl. A to vůbec neřeším, že ryba na suchu asi těžko plave ;) Vlastně když někdo plave, tak se ve vodě pohybuje přirozeně a to přirovnání je divné. Ale divné jako spousta jiných divných věcí např. budování demokracie=loupežná válka, reforma= zbídačení obyvatelstva, manager=darmožrout, politik=gauner bez žaludku, párek=výrobek z mouky a škrobu s masovou příchutí a mnoho dalších. Se ale potom nelze divit, že když je plavání samo o sobě v pořádku, tak když jsou špatné výsledky ve škole považovány za plavání, tak jsou tyto špatné výsledky také považovány za „v pořádku“ ;)

před 3885 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ponovotny

ale jedinej drap ho dostal opravněně za to že alespoň přiznal, že neví ;)

před 3886 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ponovotny

jsem vám tam raději dal palec všem, abyste mě nesežrali ;)

před 3886 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ponovotny

barabakan- jestlis to teda psal mě (protože u těchhle odpovědí fakt nevím) tak když bude příležitost tak určitě. A co ty mě?

před 3886 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ponovotny

arygnoc- ty vůbec neodpovídáš na otázku a voni ti to palcujou- to je fakt blázinec ;) a nebude ti tu samotnýmu smutno, až tu už všichi nebudem?

před 3886 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

tady o ten palec nejde …tahle otazka se stejne neudrzi …:D tak proc bych ho nedal jako souhlas jeho odpoved se mi libi a je pravdiva …

před 3886 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ponovotny

tahle otázka není vůbec špatná a jen proto, že jsem ji někomu věnoval tak nemusíš šílet. Znáš vůbec odpověď?

před 3886 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

uz jsem slysel toto ucitele pouzit …:D presneji ty v tom ale plaves hochu zlata …

před 3886 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ponovotny

jooo, badisko víí ;) , ale teď ještě odkud se to přirovnání vzalo?

před 3886 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ponovotny

badisko-jak ti mám za takovouhle odpověď dát palec? Mě opravdu zajímá odpověď na tu otázku a vy si tu chatujete místo abyste mi někdo odpověděl

před 3886 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek