Kdy mi musí proplatit bývalý zaměstnavatel nevyčerpanou dovolenou po ukončení PP?

Kdy mi musí proplatit bývalý zaměstnavatel nevyčerpanou dovolenou? Poslal mi poslední mzdu za listopad, ale na výplatním lístku vidím, že mám ještě 8 dnů dovolené.
Zůstatek dovolené jsem si ověřila, skutečně mi zbývá 8 dnů. U firmy jsem pracovala tři roky a k ukončení došlo k 1.12.2015.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

Odpověď z odkazu v Raibekově odpovědi se vztahuje k jiné situaci,
tam jde o dovolenou v době trvání zaměstnání.
____

Váš zaměstnavatel měl nevyčerpanou část dovolené proplatit a zaslat spolu s poslední výplatou po skončení zaměstnání. Obdobím splatnosti mzdy za listopad je celý prosinec. Poradila bych počkat do konce prosince a pokud zaměstnavatel
do té doby dovolenou neproplatí, vyzvěte (nežádejte, neproste) jej k tomu písemně. Výzvu zašlete doporučeným dopisem s dodejkou.
_______

Zkontrolujte si, jestli je údaj na výplatním lístku správný (údaj na výplatním lístku ohledně zbývající dovolené se může vztahovat k celému roku, ne všechny programy to správně "ohlídají").

Jestli jste pro zaměstnavatele v letošním roce pracovala od 1. ledna do 30. listopadu, vznikl Vám nárok na 11 dvanáctin roční výměry dovolené. Jestli zaměstnání trvalo od 2. ledna do 30. listopadu, šlo by o deset dvanáctin (stejně jako od 1. ledna do 15. listopadu). V případě, že zaměstnání začalo 2. ledna a skončilo v průběhu listopadu, byl by nárok na devět dvanáctin roční výměry.

Kolik dnů dovolené jste čerpala?

______

Reakce na doplnění otázky:

Pokud zaměstnání trvalo od 1. 1. do 30. 11., máte
nárok na jedenáct dvanáctin roční výměry dovolené.

Při roční výměře 4 týdny to činí 18,5 dne,
při výměře 5 týdnů jde o 23 dnů dovolené.
______

Zkuste počkat do konce prosince, potom tu písemnou výzvu.
_______

Opravdu zaměstnání skončilo 1. prosince
(většinou končí posledním dnem měsíce)?

Další odpovědi:

Diskuze k otázce

Rennie

ivzez, ano, PP byl ukončen k datu 1.12.2015 - i když nátlakovou návštěvu šéfa jsem měla doma až 3.12. A tech 8 dnů dovolené mám skutečně ještě k dispozici.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.