Avatar uživatele
Registrovaný

Kdy si mohu zažádat o proplacení loňské dovolené, pokud na ně/něj budu mít nárok?

Jsem na rodičáku se 14měsíčním synem, zaměstnavatel mi slíbil proplacení loňské dovolené (19 dní) po skončení rodičovské. Nyní jsem ale opět těhotná. Kdy si mohu zažádat a budu mít nárok?Zaměstnavatel ještě o těhotenství neví.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Za trvání zaměstnání Vám zaměstnavatel dovolenou nemůže
proplatit, po skončení RD by Vám musel určit její čerpání.

Za dobu další MD Vám vznikne nárok na další dovolenou. Doručíte-li zaměstnavateli před skončením (cca týden až 10 dnů předem) MD písemnou žádost o poskytnutí dovolené, bude zaměstnavatel muset Vaší žádosti vyhovět.

Pozor:
Žádejte o poskytnutí dovolené, kdybyste požádala
o proplacení, nemohl by zaměstnavatel žádosti vyhovět.

Dovolená musí bezprostředně navázat na MD. Skončí-li MD v pátek, sobotu
nebo den před státním svátkem, žádejte od soboty/neděle/svátku včetně.

Viz zákoník práce, § 217. odst. 5:
http://www.zakonyprolidi.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Když ti zaměstnavatel slíbil, to znamená, že jsi s nim o tom mluvila, a tak se ho zeptej i na tento problém.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.