Mirdas

Dovolená o prázdninách.

S pocitem bezradnosti jsem zjistil, že partička kolem vedoucí si rozebrala dovolenou červenec – srpen a někteří ji mají dokonce i v obou měsících.
Na mne zbyl konec srpna, který s ohledem na připravované aktivity mne nevyhovuje.

Existují nějaká pravidla a nebo platí kdo dřív příjde, ten bere vše, přestože jsem neměl šanci si dovolenou jako první nahlásit ?

Lze to kvalifikovat jako určitou formu šikany ?
Doplňuji:
Jen pro upřesnění.

Jde o státní podnik a problém z méhlo hlediska proč se mne to nelíbí je ten fakt, že jsme všichni na stejných postech měli mít také stejnou možnost volby termínu dovolené a ne že kamaradi vedoucí si přednostně vyberou vše co se jim hodi a to jak v červenci, tak druhou část ta samá osoba i v srpnu.

Odpovědi
Drap

Nelze. Termín dovolené určuje zaměstnavatel. Záleží také na vnitřních předpisech firmy,

anonym

To můžeš být rád, že si JEŠTĚ MŮŽEŠ URČOVAT DOVOLENOU.U man­želky v práci to mají tak, že čtrnáct dní mají na konci července, na Vánoce si MUSÍ nechat tři až čtyři dny (podle toho kolik je v ten rok potřeba) a ostatní dny mají rozplánované podle svátků v roce.Když je svátek v úterý či středu, tak mají POVINNĚ pondělí či úterý dovolenou, když je svátek ve čtvrtek TAK PÁTEK JE POVINNÁ DOVOLENÁ.Takže některý rok na vybrání SVÉ dovolené mají jeden či dva dny.
A ty si budeš stěžovat.Je vidět, že ještě NEVÍŠ co to je dělat pod kapitalistou.

Dochy

obávám se, že je to na dohodě mezi Tebou a zaměstnavatelem. Dovolenou určuje zaměstnavatel (s ohledemna právněné zájmy… a ty pindy). Silou se toho asi nedomůžeš.

anonym

Pokud jde o zákony (Zákoník práce…), je takový stav v pořádku a nic s ním nenaděláš (kromě podání výpovědi).
Je ale jasné, že pokud jde o vztahy na pracovišti, situace ideální není – takže si můžeš s vedoucí promluvit a pokusit se o jinou domluvu – aspoň pro ´příště´.
😉

Awe

Nejsi jediný…Na mě pravidelně zůstavá termín od 10–11 měsíce.Takže v největších teplotách musím makat jako debil u pecí u kterých je i v zimě 50°.A v zimě kdy je to už teplota docela přijatelná musím brát dovolenku kterou ovšem musím vybrat do konce roku.Nojo musíš šéfikům lozit více do řiti nebo se spokojit s jiným termínem

Reezo

Ještě, že si mohu vzít dovolenou kdykoliv potřebuji 🙂

gundhii

Byt vedoucim, navrhnul bych, aby si si všichni urcili první tyden. Pak by si všichni urcili druhy tyden(sve dovolene, ne prazdnin), pak by si všichni urcili treti tyden, paky by si …

Zkratka i na toho posledního by zbyla moznost vzit si třeba treti tyden z 8 moznych během prazdnin. Vas vedouci na to nemá, aby delal vedouciho. (taky pracuuju ve st. podniku. Dohodneme se vždy.)

Sonka Pop

Přátelé, obracím se na vás s prosbou o radu… S manželem vybíráme střešní nosič. Potřebujeme ho na lyže. Na trhu je spousty společností, které je nabízejí. My ale nevíme, pro koho se rozhodnout. Docela se nám líbí nabídka od neumann. Zkušenosti?

anonym

Mirdas
Nejvíc mně rozčiloje, jak si státní zaměstnci stěžujou, ale NEVÍ jak se MUSÍ makat v soukromém sektoru.Tam by ti řekli, KDYŽ SE TI TO NELÍBÍ, MŮŽEŠ JÍT.
Tam j to jak za komunistů DRŽET HUBU A KROK, jenže za komunistl jsi nemohl nadávat na tsranu a vládu, ale vedení jsi kritizovat mohl.Dneska na strany avlády mlžeš nadávat jak chceš, ALE BĚDA JAK SE OZVEŠ PROTI VEDENÍ…DO MĚSÍCE MÁŠ VÝPOVĚĎ( a věř, že důvod si vždycky najdou).

iceT

Když jsem si kdysi chtěla vybrat dovolenou,musela jsem milostivě čekat,až na mě došla řada.Byla jsem nejmladší v kolektivu žen středního věku a neměla jsem nárok.Náhrada za mě nebyla,takže jsem si dovolenou mohla vybrat v období,kdy o ono období neměl nikdo zájem.

Dochy

Zbytečně generalizuješ. On dobrej soukromník si dobrých zaměstnanců váží. Že Vy máte mizernýho zaměstnavatele neznamená, že jsou takoví všichni. A to že vám při všem požadavku řekne „když se Ti to nelíbí, tak můžeš jít“ ještě v mnoha případech neznamená, že to bude trvdit, až mu odpovíte „Tak jo.“

iceT

Moje zkušenost je stará asi 20 let…

anonym

Od revoluce jsem pracoval asi v patnácti firmách (ne, že bych byl fluktuant, ale když oni dávají smlouvu jen na dva měsíce až na půl roku) a ještě jsem se za tu dobu NESETKAL se vstřícným podnikatelem.A ať už je to manželka nebo (ona je ze šesti dětí, takže mám více příbuzných) I U JINÝCH ZNÁMÝCH (opět, všichni jsou jen dělníci), že by to někde bylo jinak.
Okopíruju Ti sem co nám psal syn co dělá ve firmě, která má DENNĚ reklamu v televizi (je to mimozemšťan a má na hrudi A).-....... Vedeni take vymyslelo novy zpusob naseho „odmenovani“ a postupne se prechazi na tento model. Je to naprosto priserny a planuje se, ze nam vezmou skoro vsechny penize, budeme mit ukoly a vyplata bude odvozena od toho, jak splnime ukoly. Limity jsou nastaveny tak, aby je nebylo mozne dosahnout a budou se zvysovat. Vedeni nam uz oznamilo, ze jejich cilem bude nejspise neustale toceni novych lidi, takze je vezmou na pul roku, vycucnou a vyhodi. Na Luzinach dostali vypoved dva kluci, kteri jsou u nas nejdyl ze vsech jen proto, aby nam ukazali, ze je jim absolutne jedno koho vyhodi a mame si zacit hledat novou praci. Mame sice dvoumesicni vypovedni lhutu, ale maji to udelane tak, ze odejdeme driv. At dame vypoved a nebo ji dostaneme, tak nas poslou bud na sklad a nebo na nejvzalenejsi moznou pobocku a vezmou nam veskere ohodnoceni, aby nas donutili odejit predcasne a nemuseli nam davat odstupne…
Takže státní zaměstnaci se mají ZLATĚ proti lidem v soukromých firmách.

Dochy

Přestože nemám obecně nějaké organizování v lásce, uvažoval bych o odborech.