dust8

Doporučíte elektrický brousek nožů, který je jednoduchý na obsluhu, ale žere elektriku a chce údržbu, či brusný kámen?

To že chce údržbu elektrický brousek nožů mě tak nějak napadlo, ale je to skutečně tak? Případně se jen mění nějaký vnitřek toho ostří, jenž se elektricky pohání?

Brusný kámen na druhou stranu žádnou elektriku nepotřebuje, ale jde to aspoň trochu lehce na tom brousit nože?

Doma se občas upravuje maso a máme chovné králíky, takže je to na místě…

Odpovědi
elkon

Brousit a ostřit je rozdíl. Dobře naostřit nůž neumí každý, chce to trochu fortel, ale nůž je pak ostrý, že je potom velmi snadné se poranit. Já jsem se naučil od kolegy kdysi naostřit nůž, že je ostrý jako skalpel. Je to pomocí brousku, ale nejde tak naostřit každý nůž, záleží na kvalitě materiálu a také na druhu brousku. Žádný elektrický brus, ruční práce, pomocí plochého brousku. Pak se ještě „dotáhne“ na kameni.

Drap

Neni takový pro domácnost. Investovat do něj, je stéjné, jako když hodíš peníze do kanálu. To si raději kup brousek na kosu.

Dochy

Brousek. Pokud bys chtěl elektrický, tak potřebuješ vodní brus. A ten do domácnosti je obvykle zbytečně drahý a velký. Na to abys jej použil 2× do roka se zkrátka nevyplatí.