karlosKH

Chci-li doplatit celou hypotéku, platím jistinu i všechny úroky ze sjednané smlouvy, i když splatím předčasně?

Původní neotázka

Doplacení hypotéky

Pokud chci doplatit celou hypotéku (zbavit se ji), platím jistinu (skutečná půjčka) i všechny úroky ze sjednané smlouvy, i když ji splatim předčasně? Př. hypotéka na 30let, jistina 1.000.000kc,úroky 500.000kc. Po pár letech bych zaplatil velkou část, př. 800.000kc, odečte se to pouze z jistiny, nebo i z úroků? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Drap

Podle uzavřené smlouvy, včetně poplatků za předčasné splacení, pokud jsou sjednány.

Další odpovědi
nyjono

Dle smlouvy.
Po ukončení fixace, na kterou je sjednaná.