on+ona

Chci se zeptat zda si lze vzít hypotéku doplatit z ní půjčku a za zbytek koupit byt nebo dům?

Chci se zeptat zda si lze vzít hypotéku doplatit z ní půjčku a za zbytek koupit byt nebo dům?
Doplňuji:
Popřípadně jestli máte někdo zkušenost tak u které banky?

Odpovědi
gecco

Toto lze použitím tzv. americké hypotéky (tedy si ´zpětně´ půjčíš se zárukou nemovitosti, kterou už vlastníš).
Klasická hypo se poskytuje max. v hodnotě kupované nemovitosti (a spíše méně – třeba 70 %). A čím méně máš na koupi vlastních prostředků, tím je hypo dražší (vyšší úrok).