doktor napsal lok,vlevo parcial v pravo z trigona dekrustace

lékař mi napsal do papírů tyto výroky lok,vlevo-parcial.kožní nekrosa,v pravo z trigona dekrustace.V trigonech lehce kongesce

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Našla jsem v lékařském slovníku překlad slov. Na jejich význam jste se měl zeptat lékaře.

lokální - místní
parciální - částečný
nekróza – intravitální (od intravitalis -uvnitř, vita - život - zaživa, během života) odumření buňky, tkáně či části orgánu. Příčiny n. jsou různé fyzikální a chemické vlivy, těžký zánět.
trigonum – trojúhelník
decrustatio (crusta, kůra) dekrustace, zbavení kůry, povlaku
kongesce – překrvení, městnání krve v orgánu při zhoršeném odtoku krve, zduření.

Zdroj: Velký lékařský slovník

Další odpovědi:

Bronzový

Koukám žádná kloudná odpověď a to jsem měl dojem z některých odpovědí,které tu padly,že je polovina pisatelů doktor?!?

Bronzový

os trigonum je hlezenní kost.Tudíž bych z toho odvodila,že máte částečnou kožní nekrosu na dolní končetině v místě hlezenního kloubu,kde vám ránu vyčistili,zbavili případného povlaku nebo strup sám odpadl.Na obou stranách máte rány překrvené,v důsledu městnání krve. Mohu se mýlit.Latinu jsem se učila už dávno a pokud se jedná opravdu o onemocnění nohy,tak s tím se často nesetkávám.Berte to jen jako orientační odpověď.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.