Lleni

Dokážete si představit že by ste v tom žili??

Pozor některé videa sou moc smutné..
Ale myslím že každý kdo se na to podívá si uvědomí že může být vděčný za život!
http://www.osvetim-auschwitz.estran­ky.cz/clanky/Vi­deo.html
Doplňuji:
Myslím že to neprožívám lidi by si měli uvědomit že mají být vděčny za svůj život..představ si že bys tam byla ty …a dívala by ses na svoje rodiče bez naděje ne záchranu…;((
Takže proto se prám..

Nejlepší odpověď
mosoj

Lleni: Pořád lepší udělat nějakou tu chybu v pravopise než sdílet názor( M. a podobných). Pravopis se dá vždy naučit, ale vykonaná zvěrstva již zpět vzít nejdou. To platí v každé době i té současné !

Děkuji ! Ti za Tvůj postoj !!

Další odpovědi
anonym

Ne, ale dokážu si představit že každá 2 otázka je napsána s gramatickou chybou „by ste“ ⇒ „byste“

anonym

Minulost je minulost, to už nikdo nenapraví, ale je třeba vyvodit důsledky a poučit se.
Jen tehdy, když nové generace nepřipustí opakování něčeho podobného, dá se říct, že ty oběti nebyly marné. Dnes se nadává a lidé si stěžují kvůli každé prkotině a neuvědomují si, že žijeme v době, kdy u nás nebyla cca sedmdesát let válka, lidé mají svobodu, netrpí hladem, každý má auto, elektroniku atd. a naopak žijí v nadbytku konzumní společnosti. Ani dnes to není všude ve světě běžné. Málo si toho, co máme, vážíme.

badisko

hm…tak sorry jen nevim co lidi vede se divat na tyto a podobne videa to musi bejt nejaka uchylka nebo co…?…a este ni rekni kdo by si dokazal predstavit zit v koncentraku…ja teda nee …a divat se nato nebudu nejsem uchyl a nevyzivam se v bolesti druhejch ikdyz by to asi bylo i poucne …ale neee diky…nestarej se v minulosti a zij pritomnosti nebo budoucnosti to je fuk …

pusinka50

Je to opravdu hrůza. Můj otec a moje teta byli v Německu na nucených pracích a otec vyprávěl, jak tam „sabotovali“ práci aspoň tak, že dělali nesmírně pomalu (když se dozor nedíval). Byl to právník a musel makat jako dělník v továrně. Já poděkuji vždy za své, i když ne zrovna pevné, zdraví vždy, když vidím nějak poznamenaného člověka, ať fyzicky nebo duševně, když vidím někoho, kdo je na tom hůř, vždy v duchu poděkuji

iceT

Myslím,že dědové a babičky dnešních čtyřicátníků mohou vyprávět a nemusí si to ani připomínat nějakým videem.Myslím si taky,že někteří lidé jsou za svůj život vděční,jiní si ho dobrovolně ničí…

M.

Moc to prožíváš..