arygnoc

Dokážete popsat zanedbatelně tenké těleso, které ma jen jednu plochu a dvě hrany?

Doplňuji:
odpověď je v diskusi

Nejlepší odpověď
fablen

kontaktní čočka…oko…srpek měsíce…nevím 🙂

Další odpovědi
tom004

Než se do té diskuse podívám,tak si ze sci-fi literatury,kterou mám rád,tipnu „Mobiovu smyčku“.

Michal Kole

já spíš myslím že je to něco podobného jako pojem hmotný bod v kinematice

Děda Louda

Souhlasím s představou toma004. ALE! Mobiovva páska (smyčka) má jenom jednu hranu, takže si asi představujeme sice stejnou věc, ale jinou, než požaduje zadání.

arygnoc

Děda louda:

pravda úravda, jsem to spletl, opravdu má jenom jednu hranu.

mea culpa.

arygnoc

tady je správna odpověď:

http://heureka­.tym.sk/spres­ne.php?book=p&do­taz=p%C3%A1ska,%20M%C3%B­6biova

Terryle

Tak to mě vlastně nikdy nenapadlo, brát to jako jednu plochu… ale asi je to fakt.
Zajímavá věc – našla jsem na wiki, jak zvláštně se to chová, když to rozstříhneš na proužky. Teď budu donekonečna fascinovaně stříhat pásku…

arygnoc

jo, jsou to hotové divy, oplatí sa najít si toršku času a vyskoušet si to.