ahold

Dokážete dát dohromady 10 slov končících na: DEL?

Na první pokus jednoduché-že?
Doplňuji:
Česká podstatná jména.

Nejlepší odpověď
Pájo

  1. hřídel
  2. koudel
  3. sardel
  4. rondel
  5. model
  6. hnědel
  7. pedel
  8. jadel
  9. šindel
  10. pr*del

Další odpovědi
quentos

jestli můžu skloňovat, tak dám…
prdel, hřídel, šídel, rondel, bedel, pedel, bordel, sedel, krdel, chundel. Pak třeba ještě koudel… na nás scrabblisty si s tímhle nepřijdete ;{)>

Hykam

Koudel
Bordel
Mandel (stará číslovka)
Model
Prdel

zatím mne nic víc nenapada

huxa

kordel, mordel, gordel, dordel, sodel, wodel, bedel, cedel, prdel, bordel

neurčil jsi jaká slova, že? :) takže i vymyšlená můžou být…

redy

no dvě bych dala--- koudel a pak ještě p–del,
skusím do zejtra snad mi něco napadne.:p

zzzzz

Prdel
koudel
švihadel
vřídel
křídel
bordel
a dál nevím je už moc hodin na můj mozek.

ahold

Pájo-bezva!! Jen jsem místo „jadel“ našla „model“. Přeci jenom je jadel značka, nebo jméno.
Čeština je krásná.

anonym

quentos- hned takhle po ránu mi vrtá hlavou, co může být krdel a sedel.

quentos

jj, jak píše IceT, myslel jsem to jako 2. pád mn. č. od sedla – tehdy ještě tazatel neuvedl, že se skloňovat nemůže. (Tak jsem napsal opravnou druhou verzi bez skloňování a dal jsem těch deset taky ;{)>
Krdel je trochu staročeskej výraz, význam opět uvedla iceT ;{)>

iceT

Mě napadá sedel-množné číslo od koňského sedla
krdel čteno s dlouhým r a měkkým el(neumím to napsat)je houf,hromada,hej­no,Já to znám jako hejno třeba kuřat.

ahold

Kŕdel je slovenské slovo. A opravdu znamená hejno(třeba hus)

anonym

iceT- díky, ale to „krdel“ stejně …to je nějaké místní nářečí? já to opravdu v životě neslyšela. Ale hezky to zní, jen na to asi málokdy přijde řeč abych mohla machrovat :))

iceT

Pal'o Habera slovo krdel použil ve své písni Držím ti miesto
http://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/team/drzim-ti-miesto-2543

…Kúpim ti pivo
Alebo teplé gaštany
A súmrak sa rozletí
Na kŕdeľ vrán
Poviem ti pozri vzducholoď
Horí nad nami
Príď tam k opusteným lavičkám…