zjentek

Dokáže někdo popsat odér prokluzující spojky?

Prosím. Děkuji.

Odpovědi
aliendrone

Velmi podobný, jako smrádek přežhavených brzd. Není nutně stejný, záleží na druhu obložení segmentů. 🙂

orwell

Popsat tento odér slovy asi nepůjde. Pokud ho ale jednou ucítíš, budeš si ho pamatovat. Já bych asi nedokázal rozlišit pach spojky a brzdového obložení, pokud bych neměl možnost určit místo vzniku. Spojka může zasmrdět např. při obtížném rozjíždění v terénu, kdy je třeba pomalu pouštět spojku při vyšších otáčkách motoru.
Charakteristický zápach vydává rovněž pálící se izolace vinutí el. strojů a také lak na výkonově přetížených rezistorech, což může někdy i trochu pomoci při hledání závady.

Schluker

Smrdi po penezich…