Avatar uživatele
Mr. Marek

Dokázali byste si odepřít maso? Pokud ano, na jak dlouho?

Obrázek: Pixabay

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, Hufnágl před 1265 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Celkem na dlouho.

Za podmínky, že by mi někdo vařil kvalitní bezmasá jídla, tak bych s tím velký problém neměl. Problém je v tom, že Češi si pod bezmasými jídly představují buďto sladká jídla nebo jen taková obyčejná, mnohdy nepříliš chutná jídla typu vaječná omeleta. Chce to ale jít cestou cizokrajných kuchyní (indická, mexická…), pak se to podle mě dá vydržet bez velkých problému i dlouhodobě.
Nicméně osobně si neumím představit, že bych byl zarytým vegetariánem nebo dokonce veganem. Steak je steak, to je jasný! 🙂 Nebo takovej tatarák… mňam. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

I přes týden by to nebyl problém.

Mám takové týdny, kdy na maso ani nemám chuť. Pak si to ale vynahradím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
RyuzakiKate

Celkem na dlouho.

Odepřela jsem si ho před cca 2 a půl roky, poslední dobou i ostatní živočišné výrobky, avšak za 100% vegana se nepovažuju, jelikož si neodpírám u maminek či na akcích, občas ráda zhřeším nějakou sladkou srágorou :)) Nebudu zapírat, že mi nevoní, když se peče maso nebo když otevřu kočkám konzervu, ale do pusy bych to už nestrčila, to bych musela mít asi hodně slabou chvilku. Mrzí mě, že lidi často nevěří tomu, že vegetariánské/ve­ganské jídlo může být chutné a není to, jak píše Alesh, něco sladkého nebo salát. Navíc je to více než doporučováno spoustou vědců jako udržitelnější způsob stravování, dneska jsme dost rozmazlení a přesycení…

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hufnágl

Jiná možnost?

Mám bezmála každý pátek bezmasý, někdy i neděli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Pár dní by to šlo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Celkem na dlouho.

V mém věku už tělo maso tak moc nepotřebuje, takže klidně se bez něj nějakou dobu obejdu.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Pár dní by to šlo.

Máme zásluhou mé manželky dlouhodobě takový jídelníček, že 2–3 dny v týdnu jsou bez masa, už jsme si tak zvykli.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DevonTrud

Celkem na dlouho.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek