Dokázal by velký jeřáb po uvázání kmene a těch největších větví vytrhnout ze země starý nemocí sešlý strom i s kořeny?

Odpovědi
Drap

Záleží na tom, jak velký a starý strom a jak silný jeřáb. Na pofobné věci se však jeřáb nepoužívá.

dubraro

Ano, viděl jsem to na vlastní oči u souseda. Byl to obyčejný autojeřáb. Vzal to i s podezdívkou plotu, protože strom tam měl kořeny 🙂

tforro

Záleží na typu a stavu kořenového systému. Je to dva roky, co jsem se snažil čtyřkolkou vyrvat ze země suchý smrček. Kmen měl průměr max ! 6cm ! a ani jsem si neškrtnul.
Před 20 lety se u nás kácel velký modřín a pařez jakože se nechá vyhnít. Loni v létě jsem ho vykopal (- překážel). Čím hlouběji jsem se prokopával ke kořenům, tím bylo to dřevo zdravější (po 20 letech od pořezání).
Tím chci říct, že ten strom by musel být opravdu hooodně sešlý aby to šlo vytáhnout ze země.