Dodelal jsem stredni skolu ,jeste jsem nikde nikdy nepracoval ,nemam praci ,mam pravo na nejakouu podporu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Stručně a jasně NE.

Další odpovědi:

Zlatý

ne, musel byste mít minimálně 12 odpracovaných měsíců za poslední 2 roky (počítá pouze takové zaměstnání, ze kterého se odvádí sociální a zdravotní pojištění).

Doplňuji:
*počítá se...

Zdroj: http://flek.cz/clanky/zakonik- prace/podpora-v-nezamestnanost i-2013

Zlatý

Ne a dejte si pozor, od 1.9. si musíte platit zdravotní pojištění. Stát ho za Vás platí jen do skončení prázdnin, tj. 31.8.2013.

Pokud jste cikán, máte na to nárok.. Jinak NE

Podporu v nezaměstnanosti tady již popsali kolegové. Na tu nárok opravdu nemáte. Kdybyste bydlel sám, tak byste mohl dostat od sociálky příspěvek na bydlení a ve zvlášť tíživé situaci příspěvek v hmotné nouzi. Jenže to byste musel mít trvalé bydliště na jiné adrese než u rodičů.
Jako čerstvý absolvent střední školy máte jedinou povinnost - sehnat si do konce prázdnin práci. Uvědomte si, že bezstarostná středoškolská léta Vám skončila maturitou. Nyní se máte postavit "na vlastní nohy". Tak to udělejte a nepřemýšlejte, kde by se dal "podojit" stát. A ještě jedna skutečně dobrá rada: nezkoušejte zůstat na krku rodičům, to by totiž vedlo k velmi vážnému narušení rodinných vztahů a jednoho dne by to už stejně neunesli. Lépe je naučit se sám na sebe spoléhat co nejdříve.

Stříbrný

Kolec3: v jakém zákoně si potvrdím správnost tvoji odpovědi?

Pardon, ale mám problém s ovcemi, kteří šíři a vytvářejí podobné bludy a nesmysly.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2416
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.