autacek

Dočkala se Panna Marie vnoučat?

Nejlepší odpověď
dubraro

Bible o tom nepojednává, ale je to možné.
V té době bylo pro muže prakticky povinné se oženit, je pravděpodobné, že i Ježíš byl ženatý a měl děti. Kromě toho tehdy mívali lidé hodně dětí, Ježíš pravděpodobně nebyl jedináček, takže Marie mohla mít vnoučata od jiného ze svých dětí.
Zajímavá, s tím spojená otázka je, jakého věku se vlastně Marie dožila. Na obrazech, znázorňujících nanebevzetí panny Marie, bývá ona zobrazena jako mladá žena, ale apoštolové, vrstevníci jejího syna, jako staří muži.

Další odpovědi
ivzez

„Někde“ jsem četla, že ano, ale je otázka, jestli je vůbec viděla.

Četla jsem, že Máří Magdaléna byla manželkou Ježíše, že musela
utéct a že s jeho dětmi žila na území snad dnešní jižní Francie.
Ale už je to dost dlouho, nepamatuji si, kde jsem ten článek potkala.

GM

Jestli tě to opravdu zajímá, přečti si velmi zajímavou knihu Rex Deus (Tim Walace-Murphy, Mailyn Hopkins, Graham Simmans, nakl. Eminent 2007).

autacek

@kapitán: A co je důležité? A kdo o tom rozhoduje? Ty snad?

hapiky

Pro bezvěrce není nic na toto téma důležité.

ivzez

Proč hned tak urážlivě?

Nevěřit v Boha neznamená, že byste měl nevěřící urážet.
Nevěřící Vás také netitulují hanlivě.