Dobrý večer.Potřebuji poradit ohledně popelu mé zesnulé prababičky.Popel si po kremaci odvezl vzdálený příbuzný.

Dobrý večer.Potřebuji poradit ohledně popelu mé zesnulé prababičky.Popel si po kremaci odvezl vzdálený příbuzný.Mamka a já by jsme chtěly mít prababičku na hřbitově v místě našeho bydliště.Máme nějakou naději když se s pánem nebudeme moci nějak rozumě domluvit???Pro mojí mamku a mne to mnoho znamená!!!!!! Děkuji za radu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Pokud zesnulá za svého života písemně neprojevila své přání, kde chce spočinout, je to jen a jen na dohodě. Pakliže to písemně projevila, nutno jí vyhovět. Řekněte vzdálenému příbuznému, ať vám ukáže písemný doklad, kde chce být prababička uložená. Když ho nebude mít, můžete si popel odvézt vy, ale předpokládá se nějaká rozumná domluva a ne, že z toho bude únos
Doplňuji:
Ad Hansi: výroku rozumím, jen jsem chtěla něco poradit, vždyť zemřelý člověk není žádný panďulák od člověče nezlob se, aby ho pokaždé vyhrál někdo jiný

Další odpovědi:

Popel zesnulého se zpravidla vydává osobě, která obřad, kremaci, urnu atd. vypravovala, objednala a hradila. Staří lidé většinou mají "své" záležitosti ohledně skonu a posledních věcí i pozůstalosti, tak jako i uložení ostatků nebo popelu předem uváženě rozhodnuté, ošetřené a domluvené s pověřenou osobou. Pokud příbuzný jednal tak jak jednal, konal s největší pravděpodobností na pokyn zesnulé. Kdy ste naposled mluvily s prababičkou aby jste si byly jisté, že vaše přání, bylo i přáním zesnulé?

Pusinko50
Si tacuisses, philosophus mansisses

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.