nameless

Potřebuji radu ohledně vztahu

Zdravím, před časem jsem poznal jednu slečnu až nyní jsem zjistil, že prababičky ( nebo babičky nevím to přesně) mojí a její matky byly sestřenice jsme v nějakém příbuzenském vztahu? popřípadě je náš vztah přijatelný? děkuji :)
Doplňuji:
Pokud mám správné info. jedná se o nějaké 6 či 7 ´´koleno´´ ..

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud ti dělá ve vztahu s tou slečnou problém jen možný příbuzenský vztah, tak buď v klidu! Pokud jste příbuzní tak jak píšeš, nemusíš se obávat.
Ze zákonného hlediska se povolují nejbližší sňatky mezi přímými příbuznými už mezi sestřenicí a bratrancem .

Další odpovědi
bolak

Dokonce i kdyby to byla tvoje vlastní sestřenice tak by nebyl problém, teda aspoň co se týče zákona, jak by k tomu přistupovalo okolí, to už je věc jiná.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-beztrestne-soulozit-s-vlastni-sestrenici

iceT

Váš vztah je přijatelný,nemusíš se bát.Příbuzenský vztah je asi sestřenice s bratrancem,ale bůhví přes kolikáté koleno.

pusinka50

Tady jde spíše o budoucí děti. Traduje se, že děti „v příbuzenském“ vztahu se rodí postižené, chtělo by se na to zeptat, ať se přítelkyně zeptá svého gynekologa a zjistěte si předtím, v jakém „koleni“ jste příbuzní

Danča84

Jestli je to takhle daleko, nemusíš se bát, po genetické stránce jste skoro cizí, pokud Ti jde o zdraví vašich dětí:-) Zákony, jak tu bylo již psáno, umožňují sňatek i sestřenice s bratrancem, tady také překážka nebude. A řeči? Jestli se máte rádi a je vám spolu dobře, vykašlete se na ně. Kolik lidí o tom ví? A kolik manželů je podobně příbuzných aniž by to věděli? Navíc i kdyby jste příbuzní nebyli a chtěly vás nějaké drbny pomlouvat, vždycky by si něco našly, tomu se nevyhne nikdo. Já říkám, ať si nejdřív uklidí doma…