mikiki88

Kam jít a jak vyřídit výživné na děti?

Dobrý den, žili jsme s přítelkyni spolu 15 let, ale už to dál nejde. máme dvě děti. kam se obrátit s návrhem na vvýživné děkuji za odpovědi jsem úplně mimo z toho vyřizování ale nechci nechat děti nezaopatrene.

Nejlepší odpověď
Hans51

Vaše vyživovací povinnost vůči dětem je založena ex lege, není zapotřebí ničeho dalšího. Pokud byste jim však chtěl poskytovat např. peněžní prostředky nad rámec běžného výživného, můžete s přítelkyní uzavřít dohodu o výživném, ve které stanovíte jeho výši (obdobně lze např. i smlouvou o důchodu).

Další odpovědi
terry

Můžete se dohodnout sami.
Pokud to bude fungovat a vyhovovat vám oběma, není to potřeba řešit přes úřady.
Pokud dohoda není, musí se k soudu.

Mrkni sem nebo na jiné stránky na téma.

http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/componen­t/content/arti­cle/703-vyzivne-alimenty-nejcastejsi-otazky-a-odpovedi.html

http://www.vy­zivne.cz/vyzi­vovaci-povinnost-rodicu-k-detem

mosoj

Když si to nezajistíš sám, přítelkyně to udělá za tebe.

anonym

Tady jsi na správné adrese.

Neříkal jsem to? Hans51, terry… 🙂