Dobrý den, v rozpočtu na stavbu domu jsou zkratky HSV, PSV a GZS. Co prosím znamenají?

dobrý den, v rozpočtu na stavbu domu jsou zkratky HSV, PSV a GZS. Co prosím znamenají ?

Nejlepší odpověď
stubborn

Dobrý den, ty první dvě zkratky znamenají Hlavní stavební výroba a Přidružená stavební výroba, ve své podstatě to první je vše co se týče hrubé stavby například materialy pro zdění, betonáž, potěry atd. + práce s tím spojené, to druhé je pak vše co nepatří do HSV, tedy například dlažby, obklady, podlahy a práce spjaté s jejich zřízením. U té třetí zkratky si nejsem moc jistý, ale myslím že by to mělo znamenat Globální zařízení staveniště. Tak snad Vám to k něčemu bude prospěšné. Přeji pěkný den.

Další odpovědi
panenka

HSV-Hlavní stavební výroba
PSV-Přidružená stavební výroba
GZS-znamená globální zařízení staveniště.

ReHu

Já bych se zeptala toho, kdo to navrhoval a sepisoval. Krom toho, že se dozvíte, co to znamená, dáte dotyčnému také najevo, že vás neopije rohlíkem a že se na nejasnosti ptát budete. Měl by pochopit, že i v jiných případech.

Jane86

HSV – hlavní stavební výroba – hrubá stavba objektů občanské, bytové a průmyslové výstavby, inženýrské sítě, objekty vodního hospodářství.
PSV – pomocná (přidružená) stavební výroba – řemesla, instalace, dokončovací práce, kompletace
GZS – někde se uvádí „globál zařízení staveniště“ (nikoli globální, jak někdo říká), počítá se procentní sazbou ze základních rozpočtových nákladů stavby, sazba dle druhů výstavby (cca od 2,5 do 4,5 % ).
Někde je to ale také „geodetické zaměření stavby“. Záleží v jaké souvislosti je to uvedeno.

Otas1

hsv hlavni stavebni vyroba psv pomocni stavebni vyroba