tanyya

Jaká může být sankce za předčasné splacení hypotéky? Lze se jí vyhnout?

Dobrý den,

stalo se někomu z vás, že jste museli předčasně zaplatit hypotéku a jak jste to s bankou vyřešili? Vím, že je možná buď sankce, anebo se s nimi domluvit na nové hypotéce, ale asi za určitých ne zrovna výhodných podmínek. Zajímá mne, jaká může být sankce anebo jak se jí úplně vyhnout. Konkrétně máme Českou spořitelnu a zbývají nám zhruba dva roky do konce 5leté fixační doby, brali jsme si půjčku 1 400 000 a splácíme okolo sedmi tisíc měsíčně.

díky

Nejlepší odpověď
Hans51

Kontaktujte Českou spořitelnu, případně si přečtěte smlouvu. Docela mne překvapilo, že nevíte, co v ní stojí… smlouvy o hypotéčním úvěru si dle mého názoru zaslouží minimálně přečtení!

Další odpovědi
anonym

Každý, kdo má něco podobného, tedy hypotéku, musel uzavřít smlouvu, kde je určitě uvedeno, za jakých podmínek se může předčasně splatit hypotéka či podobný produkt.

quizzi

10 % z výše mimořádné splátky.