Hrubá stavba, nebo na klíč?

Ahoj, řešíme situaci zda si nechat postavit dům na klíč, nebo jako hrubou stavbu a dodělávky od drobnějších živnostníků?
Podle seznamů stavebních firem (např tu http://www.stavbyslovacko.cz/… ) je toho na dodělání u hrubé stavby ještě hodně, tak z toho máme s manželem strach. Máte podobnou zkušenost?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď

Zlatý

na klíč

Hrubá stavba je to nejlehčí a nejméně nákladné.
Pokud si s manželem nejste schopni některé práce udělat sami, tak by měla být výhodnější cena na klíč.

Další odpovědi:

hrubá stavba

pokud máte známé od zedníka přes tesaře, pokrývače atd. tak bych šel do hrubé stavby a na ostatní předem vybrat rozumné a šikovné řemeslníky. všechno si hlídat a nenechat se obalamutit nekvalitní prácí a materiálem. myslím si, že na tom vyděláte i finančně. viděl jsem pár staveb na klíč. stejně se to řeší subdodavatelsky a každý si chce nahrabat, co nejrychleji udělat, shrábnout prachy a pryč. reklamace neberou, předání stavby včas se málokomu povede. dokonce můj příbuzný převzal dům o dva roky později a odstoupení od smlouvy bylo otázkou několikaset tisícového odstupného. celá stavba se prodražila a ne jeho vinnou, ale vinou stavitele. např. překopání základů a vícenáklady na beton. na výšku základu jsem ho upozornil já laik, který to poznal pouhým okem, že bude dům pod úrovní silnice a tudíž hloupost. hlavně že měli nivelák a vše prej dobře. stavbu prováděla hodně profláklá česká firma samozřejmě s UK všeuměly

Zlatý

na klíč

Na klíč - a od jednoho dodavatele...
;-)
Pokud máte z hrubé stavby "strach", zřejmě nejste řemeslně zruční ani ´vzdělaní´ a "dodělávkami od drobnějších živnostníků" byste se dostali do situace, kdy nic není pořádně hotovo a vy se nemůžete dobrat řešení, protože se jeden živnostník vymlouvá na druhého...
Varianta "B" - zaplaťte zkušeného a pečlivého člověka jako stavební dozor (což je vhodné i při dodávce "na klíč")...
;-)

Stříbrný

hrubá stavba

Stříbrný

na klíč

záleží jestli to umíte,hrubá stavba není problém a na stavbě to je ta nejměnší částka, nejvíc peněz zaberou dodělávky.Pokud se na to necítíte zadal bych to celé firmě.ideálně si sehnat stavební dozor aby to nešidili.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.