Dobrý den..rozdíl

Dobrý den, našel by se tu někdo, kdo by mně řekl jednoduše jaký je rozdíl mezi daní z příjmu fyzických osob a daní z příjmů fyzických osob? Jaké jsou sazby a slevy? Nějak tomu nerozumím a pročítat si nějaké zákony to mně opravdu nejde..stačí, když mně to někdo shrne do pár bodů..děkuju moc!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Ten rozdíl nehledejte v účetnické nebo daňové terminologii, pouze v mluvnické, kde se jedná o množné číslo daně z příjmu fyzických osob. To znamená, že je to stále jedno a totéž, pouze v množném čísle by se dalo hovořit o všech započitatelných daních z příjmů - takto to ale z daňového hlediska řešeno není.
Pokud se dotazujete na jeden druh daně, tak množným číslem se u ní nemění naprosto nic (dalo by se hovořit o daních z příjmů vyplácených různými zaměstnavateli, nebo daněmi z příjmů dle různých § 6-10).

Další odpovědi:

Zlatý

Má-li fyzická osoba jeden zdroj příjmu, jedná se o daň z příjmu. Má-li zdrojů více, jde o daň z příjmů.

Bronzový

Mezi daní z příjmu FO a daní z příjmů FO neni žádnej rozdíl, je to to samý. Jestli myslíš rozdíl mezi daní z příjmů FO a PO, tak daň z příjmů FO je 15 % a jsou slevy na poplatníka, studenta, manželku, zvýhodnění na děti atd. Daň z příjmů PO je 19 % a slevy jsou jedině na postižený zaměstnance.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.