Avatar uživatele
Registrovaný

Dobrý den.Řeším problém kdy směnečník je v osobním konkurzu a ručitel záměrně udal chybné rodné číslo.je směnka platná?

dobrý den.řeším problém kdy ručitel na směnce záměrně udal chybné rodné číslo a dlužník je v osobním konkurzu.je tato směnka platná, děkuji za odpověď je

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

RČ není povinné na směnce, takže je platná. Co obsahuje směnka řeší § 75 předpis 191/50 Sb., viz odkaz

Zdroj: http://www.podnikatel.cz/zakon y/zakon-c-191-1950-sb-zakon-sm enecny-a-sekovy/f2657973/

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.