mildak

Dobrý den.Řeším problém kdy směnečník je v osobním konkurzu a ručitel záměrně udal chybné rodné číslo.je směnka platná?

dobrý den.řeším problém kdy ručitel na směnce záměrně udal chybné rodné číslo a dlužník je v osobním konkurzu.je tato směnka platná, děkuji za odpověď je

Nejlepší odpověď
anonym

RČ není povinné na směnce, takže je platná. Co obsahuje směnka řeší § 75 předpis 191/50 Sb., viz odkaz

Zdroj: http://www.pod­nikatel.cz/za­kony/zakon-c-191-1950-sb-zakon-smenecny-a-sekovy/f2657973/