zzzzz

platnost směnky???

Jde mi o tento případ:
Člověk má v rámci exekuce zakázáno nakládat se svým majetkem. Pokud podepíše kupní smlouvu ve které prodá třeba nemovitost, tak je tato smlouva podle § 39 obč.zak. neplatná. Doteď tomu rozumím.
Ale jak je to když v té době podepíše věřiteli směnku??? Je i tato směnka neplatná??? (V podstatě nenakládá s majetkem, jen se zavazuje k dalšímu dluhu)
Doplňuji:
Chci koupit nemovitost, ta je ale postižená exekucí. Kupní smlouvu podepíšeme s odkladným účinkem dle § 36 obč. zak. Ale musím za prodávajícího vyplatit dluh, aby se nemovitost odblokovala a poté mohla kupní smlouva nabýt platnosti. Chci si na ten dluh co za něj uhradím nechat podepsat směnku na dvojnásobek částky. (ten dvojnásobek kvůli případným nákladům na vymáhání). Bude tato směnka platná?

Nejlepší odpověď
Mapel

Na směnku si půjčuji peníze, abych třeba zaplatil dluh a pak odblokovaným majetkem vyrovnal směnku. Měla by být platná pokud jde o půjčení peněz. Pokud se jedná o jiný případ, tak popsat.
Doplňuji:
Nejsem expert na směnky, ale měla by být platná. Odpovídá to tomu případu co jsem popsal, jenom z opačného pohledu. Vycházím z toho, že tu jsou firmy, které vás oddluží – půjčí peníze (vyplatí dohodnutý odhad) a opět použijí směnku – nebo půjčku (což je obdobný mechanizmus) a pak si odblokovaný majetek převezmou. Pokud by to neexistovalo, tak povinný nemá šanci vyrovnat dluh.