cecel01

Lze zdarma přeinstalovat Windows XP na novější verzi? A na kterou?

Prosím o radu, zda lze zdarma přeinstalovat Windows XP na novější verzi. A na kterou?

Nejlepší odpověď
gecco

Ne, zdarma ne…
Pokud by šlo o placený upgrade, je otázkou, jakou verzi WinXP máš…
___
Ale – proč to chceš?
WinXP jsou na starším stroji tou nejlepší variantou (pokud jde o Win)…
😉

Další odpovědi
anonym

Ubuntu, Arch Linux, Fedora, BSD, UnixWare, Minix, FreeDOS, ReactOS, Plan9, … Jinak lze jej upgradovat na Windows Vista, či Windows 7. http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows7/hel­p/upgrading-from-windows-xp-to-windows-7

jirka F

windows Xp mě příjde o hodně lepší než ty novější verze mám windows Xp jako velký počítač a nemůžu si ho vynachválit.

anonym

Ano,pokud tomu trošku budeš rozumět,tak to jde,ale tvůj pc musí spnovt určitě požadavky.
http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows-8/upgrade-from-windows-vista-xp-tutorial

Kepler

S tím internetovým bankovnictvím je to nepříjemné, takových aplikací může být i víc, navíc XP už není podporováno. To všechno by ani tak nemuselo vadit. Ale pokud máš RAM jenom 1 GB, tak win 7 i v té nejjednodušší verzi to už nestíhá. Osobní zkušenost. A na vistu jsem slyšel jenom nadávky.

cecel01

já jsem s XP spokojena, ale nejde mi spustit internetové bankovnictví, hlásí mi to, že tuto verzi to nepodporuje, a že si mám stanout jinou, tak nevím :(

Dochy

A ono si to stěžuje opravdu na Windows? Obvykle si to kontroluje jen internet browser (internet explorer) a pak je možné použít alternativu (Firefox, Chrome, Opera,…)

cecel01

no právě píše mi to, že nepodporuje windows XP, že mám přejít na jiný operační systém

gecco

Jen pro zajímavost – pokud se smím zeptat – o kterou se jedná banku?

cecel01

air bank

bolak

to se mi nějak nezdá, napiš na air bank a zeptej se přímo tam, poněvač kdyby to tak skutečně bylo, tak to by sami sobě odrazovali zákazníky..

gecco

Tak to je každá rada ´drahá´…

  1. kup si nový počítač i s novým Win (pokud mohu radit, tak s Win7 – Win8 nepřináší žádné výhody a Win10 jsou, pokud jde o takto ´háklivé´ aplikace, vysloveně nebezpečné!!)
  2. nainstaluj si nějakou verzi Linuxu (WinXP si nech, použij multiboot)